Ulkomaalaiset mansikanpoimijat !!

rthjurt

Onko suonenjoen katukuvassa ja teiden varsilla alkanut näkymään ulkomaalaisia mansikanpoimijoita karnevaalit on parin viikon päästä ??

5

213

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PIMPPI16

      Ei ole näkynyt .Savolaas-homoja ja mieshiki jurtteja istuskelee penkeillä , niin kuin aina ässjoella . . .

    • töttörööö

      Tuollahan näitä parveilee pitkin tienvarsia ja keskustaa. Miehiä ja naisia.
      Samoissa porukoissako liene rantautuvat nämä, jotka varastaa kaiken kaikilta, mikä vaan on mahdollista? Vai tuleeko ne erikseen?
      Jokatapauksessa, kannattaa pitää tavaroistaan huoli ja jättää päästämättä sisään vieraita ulkomaalaisia.

    • antiryssä123

      Joo kerran äsmarketissa kahtelin kun kaksi aikuista ryssää pakkaa karkkia jo punnittuun pussiin, mainitsin kassalle asiasta mutta ei ollu moksiskaan. Mitähän muuta ne sieltä kaupoista ja pihoilta mukaansa vie?

    • pxufux

      Ei ole tänä kesänä näkynyt ulkomaalaisia Kaunottaria kumma homma jos ei mansikoita ole niin ei ole poimijoitakaan !!

    • Fkfkfkfldldldldldlflfl

      Vitun urpot kyllä niitä mansikoita vaan on. Vähemmän kuin viime vuonna, mutta kyllä sitä marjaa vaan tulee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1994
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe