Sai pojan 2.11.04 keisarinleikkauksella, jälkivuoto kesti 3 viikkoa.Kuukautiset alkoivat 3.12.04 mitkä ovat tosi vähäiset. 10 pvä alkoi sitten vuotaa kunnolla ja vieläkin kuukautiset! Kestänyt jo 12pvä.Soitin lääkäriin mutta ei yhtään vapaata aikaa.No en tiedä olisiko tästä meidän ARVAUSKESKUKSESTA ollut edes apua.Onneks lääkärin jälkitarkastus 16.12.04 Onko kellään käynyt samoin? Kohtu tulehdushan voi tehdä runsaan/lisääntyvän vuodon, mutta minulla ei ainakaan ole mitään kipuja.
kuukautiset
äippä81
5483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minulla jälkivuotoa kesti 6 viikkoa, jonka jälkeen kuukauden kuluttua alkoi kuukautiset. Ensimmäiset kuukautiseni itseasiassa olivat hyvin runsaat ja kestivät kaksi ja puoli viikkoa.
Tulehdustapauksessa olisi kipuja ja kuumetta.
myös ensimmäiset kuukautiset sektion jälkeen todella runsaat...niin runsaat ettei kotoa voinut minnekkään liikkua ja aaamulla oli lakanat ihan veressä...pelkäsin ihan tosissaan ja meinasin käydä lääkärissäkin.Ne kesti mulla viikon vaikka yleensä kuukautiseni kestävät kolme päivää. Seuraavat kuukautiset olivat sit ihan normaalit.
niin jos ne kestää vielä montakin päivää niin soita varmuudenvuoks vaikka neuvolaan.
Milloin loppuu tuo iänikuinen ARVAUSKESKUS-vinoilu? Herran jestas sentään. Mene sinne PALJON PAREMMALLE YKSITYISELLE lääkärille ja huomaa, että se sama tyyppihän se näyttää olevan kuin siellä TERVEYSKESKUKSESSAKIN.
TerveysKESKUKSIA muuten on vain maalla...joten...
no viesteihin ei ole pakko vastata.Se on mun mielipide arvauskeskuksesta.Se on nähty monta kertaa!!!