Epävirallinen laadun tarkistus. Hylkäsin nuo muut liikepankit kun näiden kahden varassa valtaosa kansaa kulkee. Eli rumat temput, huono palvelu, valehtelu,,,,, eli kaikki kielteinen talteen.
Kumpi on paskempi. Op vai Sp
Luoto
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
kumpi on parempi "kouvolassa"?
Hartiapankki on hyvä. Hyvin huollettuna kestää 50-60 vuotta. Nimittäin.
Sillä on Suomikin rakennettu.
En ole historiaa kaus tutkinut mutta jo -70 pankit kampittivat pientilallisia jonkun kartanonherran toiveesta. Op oli omat kiinteistö-välittäjät yhtiöt. Niiden vahvuus pohjautui pankin rahoihin ja pankki auttoi myös uhkailemalla.
maksamatta vai mitä vingut.
Kun muut pankit lopettivat taajamassamme, jäipä OP. Sen 3 tuntisen kassapalveluajan puitteissa ehtii asiansa toimittaa kun tietää tämän aikarajan.
Sitä voi liplakkinsa alla ihmetellä, mikä on vienyt pankkien kannattavuuden noin niukkaan aukioloaikaan näissä kyläpankeissa?
Lamahässäkkää jo -80 luvulta. Siellä oli juttua kuinka SP isopomo täräytti itsensä taivaisiin. Sitten myöhemmin joku toinen samasta pankista hoiteli velvoitteet pilvenreunalle. Mutta kuka oli kolmas. Ja mikä toimipiste.
Ääs pankin tilille saa rahaa laittaa vaikka 3 aikaan yöllä jos menee 24h abclle ja nostaa myös kassalta. Eikä maksa kortit eikä nettitunnukset
Lainakorko ei riitä huijaripankeille. Siksipä irtisanovat asuntolainoja että pääsevät suurenpaan korkohyötyyn.
Temput mitkä on ihmisillä lain vastaisia on pankeille suojattua toimintaa. ( mauno koivisto, kepu)
Moraalin heikkoutta kun pankki vahingoittaa asiakasta omaksi tappiokseen. Tietysti jos joku maksaa hyvin niin ymmärrettävää.
Niiden on pakko olla nöyrä, ettei valkolahtarisuku vedä rahojaan ulos.
Op sen takia parempa kun muhevanoloinen pankkineiti siinä asiakasta palveli.
On mulla siellä tilikin. Sitä pitää vielä kartuttaa, että Waldemar pullon AB:sta pääsee hakemaan.
Kouvolan seudun pankit on tiukassa kartellissa. SP tai OP vanhat tahkot hoitaa pelin kulkua. Molemmat kuuluvat äärioikeustoon.
Kertoo paljon kun Lappeenrannassa SP konttorin luoma pommi jysähti. Tj Partanen sai parran tutisemaan.
Aika kevyesti tuo Lappeenrannan pommi ohitettiin. Arkipäivää eräissä maissa, suomessa tulee lisääntymään. Kiitos kokoomus.
Elimäen Op sais sulkea kokonaan. Ei tollainen peluriryhmä tarvi sotkea ihmisten arkea
Lienevät valkolahtareiden laitoksia.
Pankkitoiminta on monimutkainen asia. Esim. nimenmuutokset. Vaihtuuko uudeksi kun edellinen on maineensa menettänyt. Fuusiot ? Niillä ilmeisesti peitellään tappiot.
Mutta mikä liiketoimi on kyseessä kun asiakkaalle tuotetaan vahinkoa vaikka pankin tappioksi. Siis ei järjen häivää. Maksoiko joku tiskin alta vai mitä helv.
S-ryhmällä aivolohkossa on liikettä. Ei se tappiokseen pankkitoimintaa harjota. Kun väkee tulee nääs pakovirtana lisää nii ABC;n saa lisää asiakkaita.
Säästäpankki meni aikanaan vaudilla eteenpäin. Rahoittivat IT alaa mikä laajeni nopsaan. Sitten tukivat Saunalahden yritystä liian pitkälle. Saunalahti sekoili Saksan maalla ja meinasi kaatua. Sitten yrittivät verkkopalvelua huonolla menestyksellä. Taas paloi SP rahaa kun hommaa ei hallittu. Nythän pankin toiminta on täysin ala-arvoista.