Leirintäalueet aikuiseen makuun?????

xxzzyy

Hei!
Mistähän löytyis leirintäalue jossa olis iltaohjelmaa,tanssija,karaokea,hyvä terassi.......?

4

252

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesän.syleily

      Suosittelen menemään SFC Purhoon sillä siellä on viikonloppuisin meininkiä. Perjantaisin on puuhapirtillä karaokea ja lauantaisin tansseja. Parlamentissa on joka ilta ravintola auki ja aina saat juttuseuraa sekä lisäksi voit pelata petangueta puuhapirtin kentällä.

    • Asunvieressä

      Rauma ja Poroholma. Alue on viihdekeskus ja siellä on mukavia ihmisiä.

    • Kansantahdit

      Ankkalammelle Seutulaan vaan sillä siellä on varmasti jokayö ohjelmaa ja voin luvat että varsinkaan öisin ei tule aika pitkäksi.

    • kaikenlaisiaON

      Säkylässä varmaan päin ehkä on siis mikäs Pyhäjärvi vai mikäs se alue sitten onkaan.. Lämpimällä säällä esim. Yyteri ja Kalajoen hiekat aika ylivoimaiset (sinne nyt mahtuu sekä nuoret että vanhat niihin.. )En tiedä kuka nykyään omistaa niin Maisansalo(Treelt pohjoiseen päin) oli ennen kans keski kesällä kiva. Nyt on varmaankin vain karavaanariliiton omistukses se, et jos kuuluu siihen sin ehkä pääsee tms.?. Kuopion alueelt on joku kehunut hyvää leirintäaluetta, ilm. aika lähel keskustaakin jo. Kupios kun kans paljon vesistöjä niinkuin Jyväskylässäkin, joten ennustelen et Jyväskylän kin lähellä joku hyvä leirintäalue varmaan on. Jussia on tullut joskus vietetyn Naantalin leirintäalueella siel oli rauhallisempaa silloin kuin Tammisaaren Ormnäsil tai Hangon silversandilla, mut niissäkin varmaan rauhallista silloin kun ei taas ole Jussia.. eli juhannusta. Niitten lähistöllä on siis tanssi paikkaa yleensä, mut ei itse alueella ole.. Turun Ruissalon Saarroniemes sama juttu, eihän siin alueella ole esim. tanssia mut esim. Ruissalon kylpylässä (melko vieressä) on usein tanssia tai sit menee vaik bussil (olikohan 8? vai onkohan nro:t vaihtuneetkin keskustaan niin siel Eril. Paikkoja)niin saattaahan jossain Turun Uittamolla olla esim. tanssia..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      407
      2884
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      76
      2249
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      112
      1785
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      192
      1499
    5. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1472
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1447
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1445
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1333
    9. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1297
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1271
    Aihe