kotikummituksemme pyyhkimään pölyjä.
Raskaampiin taloustöihin sen energia ei riitä.
Olemme opettaneet
8
<50
Vastaukset
- kiesuskummitus
Kerrotaan, että monet ystävällismieliset kotikummitukset toimivat
palvelu- ja suojelutehtävissä, varoittavat esim. päälle unohtuneista sähkölaitteista jne.
Niitä ei kannata Jeesuksen avulla ruveta pois häätämään, mitä palstalla usein kummituksista puhuttaessa suositellaan.- NoanArkinrakentaja
Olet oikeassa !
Tuossa tapauksessa Jeesus pitää häätää pois ! - Jeesus_työllistää
Toisaalta, ehkä Jeesuksella on tarkoitus nykyisen heikon työllisyystilanteen vallitessa työllistää eläviä, ja häätää kummitukset työmarkkinoilta pois.
- Puhdasta-tulee
"kotikummituksemme pyyhkimään pölyjä."
Meillä enkelipölypallot hoitaa tuon saman homman. - Sähköinsinööri
Tilatkaa Amerikasta halpa käytetty sähkötuoli. Kummituksen kun istuttaa sähkötuoliin lataantumaan kerran viikossa, 500V 20min, jo alkaa energia riittää. Se ajaa nurmikon, piiskaa lapset ja tyydyttää vaimon seksuaalisesti.
- Amerikan_serkku
Totta turiset !
Kokeiltu on, ja todeksi on havaittu !
- ImurihommissaHuono
Minä sain yhden oppimaan käynnistämään pölynimurin, mutta se imaisi koko kaverin putkeensa. Täytynee tyytyä pölyhuiskun opettelemiseen.
Meillä kotikummitus ei suostu siivoamaan. Olen muutaman kerran uhannut tuloksetta vihkivedellä ja otan kohta käyttöön äärimmäisen keinon ja manaan sen ulos. Vastikkeetonta oleskelua en hyväksy ja sen tietää ainakin saunatonttu, jonka karkotin viime joulun tienoilla. Siellähän etsii nyt itselleen kortteeria jostain uimahallin saunasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706804
- 594572
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s323768- 633081
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271646- 171630
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431187