Ajankulu :o

poika17weee___

Onko kukaa muu huomannut sitä, että aika kuluu perkeleen nopeesti, varsinki nyt on havahtunut, että "teiniaikani" on mennyt aika nopeasti, yläaste käyty ja lukiossaki jo toista vuotta aloittelen :o ja myöskää 18v synttäreille ei enää kauheesti aikaa :o sittt useet biisit jotka varsinki kesäbiisit muistaa et täähän ol vasta hitti ja siitä voi olla jo 2 vuotta. Huh kun aika kuluu nopeesti enkä kauheesti oo mtn "college" elämää oo viettäny :D kukaan muu huomannu ?

8

213

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eger

      en ole huamannut

    • Olen huomannut. Elämä on ohikiitävää.

    • loveya

      Mulla ihan toi sama!! Nyt menen kasille ja tuntuu että vuodet menee aina vaa nopeemmi ja nopeemmi. Lapsena aika meni ihanan hitaasti, mutta nyt tuntuu että aika vaan menee ja kohta oon aikunen D: Ja oon tyttö jos sillä jotai väliä on.

    • boyyy

      sama tääl. syksyl 18v ja tuntuu et ois äsken mennyt yläasteelle. :Ddd aika rientää

    • dkyu

      > aika kuluu perkeleen nopeesti

      Tervetuloa maailmaan. Tässä justiin mietiskelin, että taas on yksi kesä valahtanut kuin vesi sorsan selästä. Kesäkuu meni työn merkeissä, heinäkuu lomaa aloitellessa ja elokuussa jatkuu taas työ. Kun niin pääsee käymään, niin yhtäkkiä on talvi. Aika on armoton mutta ajattele positiivisesti että sulla on vielä elämäsi parhaat ajat eli noin ikävuodet 20...30 edessä. Arvosta niitä. Ne kuluvat joka tapauksessa ja kun ne ovat menneet, elämäsi ei todennäköisesti enää muutu paremmaksi ainakaan terveyden osalta. Kun lauletaan post iucundam iuventutem, se todella tarkoittaa sitä.

      > useet biisit jotka varsinki kesäbiisit muistaa et täähän ol vasta hitti ja siitä voi olla jo 2 vuotta.

      Voi sinnuu poikaparkaa. Minä muistelen sellaisia nuoruuden hittejä kuin Kärleken väntar ja Vielä on kesää jäljellä.

    • böicä

      Olen huomannut. En haluaisi että aika menis näin nopeesti. Tuntuu että viikko sitte menin kutoselle ja nyt oon lähössä seiskalle.

    • nimimerekki

      Käyttäkää vähemmän sitä puhelinta! Jos käytätte 23/6 niin kai se aika menee nopeasti

      • ebun

        Miten tämä nyt liittyy mihinkään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      96
      951
    2. 59
      878
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      68
      683
    4. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      41
      635
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      61
      632
    6. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      552
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      33
      538
    8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      24
      512
    9. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      46
      484
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      478
    Aihe