Hei
Onko teillä tuoretta tietoa Lähteelän vierassatamasta, elikä missä kunnossa se on, kannattaako poiketa? Millaset käymälät siellä on, vesivessat vai ulkokäymälät?
Kiitos etukäteen!
Lähteelän venesatama Porkkalassa?
5
178
Vastaukset
- 10-14
Ulkokäymälät. Se on oikeastaan ainoa puute. Se on aina omasta mielipiteestä, kannattaako jossain poiketa, mutta minusta se on hyvä etappisatama ja myös ihan mukavan matkan päässä Stadista.
- lähteelän-ulkoilualue
Satamamaksut ja muut tiedot löytyy Helsingin kaupungin sivulta:
http://www.hel.fi/www/helsinki/fi/kulttuuri-ja-vapaa-aika/ulkoilu/saaristossa/lahteela - juurikäynyt
Parhaita satamia Suomenlahdella. Siisti ja kaikinpuolin hyvin hoidettu, esim verrattuna Kaunissaareen Sipoossa. Loistava isäntäpariskunta hoitaa sitä sydämellä ja hyvällä asiakaspalveluasenteella. Joka kesä jotain uutta meidän vierailijoiden iloksi. Tänä kesänä uusi edullinen sauna.
- fsdfasdfsdaf
Tuli mieleen, että yksi pieni puute siellä on (pitäisi joskus muistaa tehdä kehitysehdotus, kun käy). Nimittäin grillipaikkojen puut on pölleinä, joista pitää kirveellä kolhia sopivaa poltettavaa. Elisaaren systeemi on parempi, siellä on valmiiksi halkaistuja, joista sahataan.
- kaaasulla
kuluupahan vähemmän!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101701- 1711648
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691548Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231328Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901225Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146983Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c71977- 98927
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr190841Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211801