Olin siis perinteiseen tyyliin liikennevaloissa Skodan vierellä ja katsahdin vierelleni olevan Skodan sisälle. Siellähän oli lippispäinen ja hintelän pienikokoinen noin 30v narunestori, joka katsahti minua kohti ujosti ja käänsi heti suomalaiseen metsänasukin tyyliin katseensa muualle kun huomasi toisen ihmisen.
Tämä Skodisti kuitenkin alkoi nykimään sitä ruman vihreää oksennuslaatikkoaan eteenpäin valoissa, ja ajattelinkin että on taas kyykytyksen aika. Harvat tajuavat, että vaikka etuvetoon olisi pakattu 400 hevosvoimaa niin ei se paikaltaan lähde minnekkään varsinkaan normaaleilla katurenkailla. Paljon tehottomampi takaveto tai neliveto kyykyttää tarvittaessa aina.
Minä lähetinkin -97 E430 Mersuni vikkelästi liikkeelle ja vaihdoin vielä kaistaa Skodistin eteen, vaikka Skodisti yrittikin kiihdyttää siten etten muka pääsisi vaihtamaan kaistaa hänen eteensä, mutta ei etuvetoinen ritsa lähtenyt minnekkään. Mielenosoituksellisesti sitten tuo mikkihiiri aloitti villisti pitkien valojen vilkuttelun, vaikka sama kaveri oli hetkeä aikaisemmin ollut liikennevaloissa kuin nöyryytetty metsätonttu eikä uskaltanut edes katsoa minuun päin. Tämä oli esimerkki tyypillisestä junttiskodistista ja hänen liikennekäytöksestään.
Kyykytin oksennuksen vihreän RS Octavian komeasti
10
<50
Vastaukset
- ongelmakipot
Mikä sen mukavampaa kuin kyykyttää narukätinen hiirulainen skodapertti kaalilaatikossaan! Sehän suorastaan oikein kerjää sitä !!!! Hyvin toimittu. Ehkä se oppi vihdoinkin että se etuvetoritsa EI kiihdy kovinkaan ripeästi !!!!!
- kaalikajakinNauraja
Pitää muistaa huomioida myös jäykkä taka-akselisto, joka polkupyörätehtaan kuminauhavirityksenä keikkuu ja kiikkuu, kun sikakiikku liikkuu.
- Vöpykäine
kaalikajakinNauraja kirjoitti:
Pitää muistaa huomioida myös jäykkä taka-akselisto, joka polkupyörätehtaan kuminauhavirityksenä keikkuu ja kiikkuu, kun sikakiikku liikkuu.
Hehehehee hyvä! :D
- Jusu_Petteri_7v
Miten se sinun mese pärjäis Bätmännin Lepakkoautolle?
- Skeb
"Minä lähetinkin -97 E430 Mersuni vikkelästi liikkeelle ja vaihdoin vielä kaistaa Skodistin eteen,"
"Tämä oli esimerkki tyypillisestä junttiskodistista ja hänen liikennekäytöksestään."
Kummankohan liikennekäytös tässä oli nolompaa? Mahtaako Mersusi sivuturvatyynyt vielä toimia? - hehheeh
Melko tyylikäs ja oikea oppinen kyykytys.
Ei ole moittimista.
Kyllä se pitää mielen virkeänä kaikilla. - politurks
100mersumies ymmärsi että hänen autonsa on takavetoinen eli saa voiman tehokkaammin tiehen ja lisäksi ymmärsi kuinka lähdetään tehokkaasti ja tiesi räsä skodan teholukemat 220 ja oman 1997 mersunsa.
Melko täydellisesti kyykytetty kun kaikki tekijät osuivat nappiin. Skodakeijo taas nöyryytetty ja alahuuli väpättää varmaan edelleen kun se itäkajakin uusi ralliversio hävisi viivoilla vanhalle meselle v8 moottorilla- lienee_näin
Oletko ihan varma, että se Skoda-autoilija edes huomasi mitään kyykytystä? Nääs normaalit ihmiset ajavat omia ajojaan, ja korkeintaan hymähtävät säälivästi noille valoista ryntäileville ja säntäileville pölvästeille. Tosin tuo aloittajan juttu oli keksitty alusta loppuun, eihän tuo mersupelle osaa muuta kuin valehdella.
- Kyykyttäjä
lienee_näin kirjoitti:
Oletko ihan varma, että se Skoda-autoilija edes huomasi mitään kyykytystä? Nääs normaalit ihmiset ajavat omia ajojaan, ja korkeintaan hymähtävät säälivästi noille valoista ryntäileville ja säntäileville pölvästeille. Tosin tuo aloittajan juttu oli keksitty alusta loppuun, eihän tuo mersupelle osaa muuta kuin valehdella.
Skodailijat ovat juuri näitä ryntäileviä ja valoissa hytkyviä heikkohermoja
- Chevgum
Skodakuski oli kohtelias, ja tiesi ettei omitusennäköisiä ihmisiä saa tuijottaa. He ovat joutuneet sivistymättömien, raakojen katseiden viiltämksi jo liian monta kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551206
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911179Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12707
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72603