Jotkut ihmiset ei tajua luottamuksesta mitään. Että jos sen menettää sitä voi olla vaikea tai mahdoton saada takaisin, mutta silti vaan yritetään. Häiriintyneitä persoonia jotka ei tajua muiden ihmisten rajoja, narsisteja yms.
Tässä saa olla äimänkäkenä
6
185
Vastaukset
- AntaaPäästä
Niimpä!
Juuri tämän ketjun aloittajan kaltaiset vainoharhaiset provoilijat ynnä muut sellaiset häiriintyneitä kiristyskirjeitä ympäriinsä kylvävät tunnekuivat maailman navat saavat harmittelemaan koko internetin keksimistä. - luotajapety
Tervetuloa elämään, odotapa vaan omaa vuoroasi. Se voi olla lähempänä kun arvaatkaan.
- aloittajatässä
Mitähän mä ajattelin. Palstalla ei taida olla kuin näitä häiriintyneitä ihmisiä jotka hyökkää heti kimppuun, kun ihmettelen ihmisiä, jotka eivät ole luottamuksen arvoisia.
- siinäpäse
Ehket itsekään ollut? Vai olitko kuten vakuutit.
- voisensaada
Voi luottamuksen saada, mutta se vaatii rehellisyyttä ja avoimuutta ja halua saada se.
Ei kannata olla noin mustavalkoinen ja negatiivinen.
Ymmärrän kyllä jos on ollut vaikea suhde ja muuta sellaista eikä toisessa näy yhtään muutoksenhalua, jos on valehdellut, pettänyt luottamuksen jne., kaikissa tilanteissa ei varmaan onnistukaan, vielä jos toinen ei näe toimissaan mitään ongelmaa. - Arpultusapru
Totta! Joillekin ihmisille muut ihmiset vaikuttavat olevan kuin elektroniikkapelejä - game over mutta ei hätää, huomenna voi aloittaa saman ihmisen kanssa nollasta kuin mitään ei olisi koskaan tapahtunut! Huomenna voi taas mielistellä, kaikenhan se uskoo! Tervettä (sairasta) ylemmyydentuntoa kertynyt joillekin sipuliin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",315222Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1412444- 1432141
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541947Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171810"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1741132Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää72978Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313889Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172820