Tästä päivästä vuoden loppuun asti saa länsikoslasta 1500e kun sen romuttaa. Todellinen onnenpotku räppänäkuskeille ! Nyt saa siis länsiromusta parivuotiaana jo moninkertaisesti sen mitä sen todellinen arvo on. Toisaalta syöksykierrettä tämäkään ei poista kun pitää toinen länsiromu ostaa uutena tilalle. Toivokaamme siis Ladan nopeaa paluuta maahamme ja syöksykierteen loppua !!! Ladoja ei tarvitse romuttaa läheskään niin tiheästi kuin länsiraatoa, jolloin tämä lakikin olisi melko hyödytön.
Länsikoslakuskia onnisti
5
116
Vastaukset
- IfaF8.IfaF9
Eikös Itä-Saksalaisista Trabanteista saa hyvitysstä?
- lada-on-niin-ruma
On se Lada kamala laatikko. Niin ruma ja mauton. Kai se on kastematoja vartenkin liian kulmikas. Kerran olen ajanut sellaisella 10 km ja mutkassa tuntui, että uloin kulma meni jossain hallitsemattomasti. Yritäppä ajaa laatikolla. Se on karseaa touhua.
- ladallamatkasujuu
Kuulemma antaavat vaan 100 € japanin & saksan romuista.
- Runko
Vähän tosiaan luvataan länsiräppänistä. Parivuotiaat paaliin niin pääsee helpomalla eikä loppuelämä välttämättä ole niin kivuliasta.
- Eurovolga
Niin totta taas. Nyt loppui länsiräppänällä ajo ja Lada tulee tilalle. Loppuu se kärvistely.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759542Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.317523Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va826355SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1836010Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445029HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821399