Länsikoslakuskia onnisti

Runko

Tästä päivästä vuoden loppuun asti saa länsikoslasta 1500e kun sen romuttaa. Todellinen onnenpotku räppänäkuskeille ! Nyt saa siis länsiromusta parivuotiaana jo moninkertaisesti sen mitä sen todellinen arvo on. Toisaalta syöksykierrettä tämäkään ei poista kun pitää toinen länsiromu ostaa uutena tilalle. Toivokaamme siis Ladan nopeaa paluuta maahamme ja syöksykierteen loppua !!! Ladoja ei tarvitse romuttaa läheskään niin tiheästi kuin länsiraatoa, jolloin tämä lakikin olisi melko hyödytön.

5

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IfaF8.IfaF9

      Eikös Itä-Saksalaisista Trabanteista saa hyvitysstä?

    • lada-on-niin-ruma

      On se Lada kamala laatikko. Niin ruma ja mauton. Kai se on kastematoja vartenkin liian kulmikas. Kerran olen ajanut sellaisella 10 km ja mutkassa tuntui, että uloin kulma meni jossain hallitsemattomasti. Yritäppä ajaa laatikolla. Se on karseaa touhua.

    • ladallamatkasujuu

      Kuulemma antaavat vaan 100 € japanin & saksan romuista.

      • Runko

        Vähän tosiaan luvataan länsiräppänistä. Parivuotiaat paaliin niin pääsee helpomalla eikä loppuelämä välttämättä ole niin kivuliasta.


      • Eurovolga

        Niin totta taas. Nyt loppui länsiräppänällä ajo ja Lada tulee tilalle. Loppuu se kärvistely.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5197
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4066
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2189
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1927
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1795
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1444
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1250
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1046
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe