Tässäkö meillä "selkäkärankainen" Perussuomalainen ulkoministeri?
Hätäpska housuun vai EU:n taakse
Ukomatonta
1681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pian Soini loiventaa venäläisten kanssa. Lähettää Putinille pari tekstiviestiä konsultteina Hakkarainen ja Toimi K..
Kunhan eivät yöunen laadusta ja sen parantamisesta alkaisi keskustelemaan.
hyviä kepulaisia paskakommentteja erittäin paskapaperille kirjoitettua ketku-kepun
tuotosta
Soini tarvitsee paskapaperiasi ja sen raapustuksia vasta sitten kun hätäpaska housuun tunkee. Vai tuliko jo ?
Takinkääntäjiä!! ääneni meni hukkaan ja mokaa pukkaa,nyt jo ollaan niin Eu myönteisiä kuin vain voi ja rahaa lisää Kreikkaan ja kysytään muiden mielipiteitä voiko kutsua Venäjän diplomaatteja neuvotteluihin..Erittäin suurta noloutta täysin noviisimaista!!!! Törkeää!! siinä meni Venäjän suhteet samalla .
Soini on tuhonnut muutamassa päivässä sen, minkä toiset ovat vuosikymmenissä rakentaneet. Järjetöntä persutouhua.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1338
Aloitteen sisältö
Me allekirjoittaneet vaadimme kansanäänestyksen järjestämistä Suomen eroamiseksi Euroopan Unionista.
Kansanäänestys tulee järjestää niin, että jokainen äänioikeutettu suomalainen velvoitetaan kertomaan kantansa eroasiaan, puolesta "KYLLÄ" ja vastaan "EI", jotta saadaan oikeellinen tulos.
Äänestysliput tulee numeroida siten, että äänestäjälle jää tarkistuslipuke. Lipussa itsessään tulee olla valmiina vastausvaihtoehdot, joista äänestäjä rastittaa haluamansa.
Selkeyden vuoksi jokaisessa lipussa tulee myös lukea esim. "Erotaan EU:sta". Tulos olisi virheellinen, jos osa äänestäjistä äänestäisi epähuomiossa EU-jäsenyydestä. Merkitys olisi vastakkainen.
Äänestystulosten on oltava julkista tietoa siten, että jokainen voi tarkistaa äänensä rekisteröityneen oikein, ja jokainen voi halutessaan laskea lopputuloksen.
On ironista, että suomenkielisen internetin NATO-trollien vuosia "venäläismieliseksi" leimaama Soini saa suorittaakseen sen historiallisen askeleen, joka ajaa Suomen umpikujaan suhteessa Venäjään ja NATO:n panttivangiksi.
Mitähän sellaista Soini on tehnyt, että vaarantaa Suomen Venäjäsuhteet ?
Vieläkö Venäjä on Suomelle tärkeä kauppakumppani?
PAASIKIVI-KEKKONEN-MANNERHEIMIN LINJA ON SOININ ULKOPOLITIIKAN PERUSTA EIKÄ MITÄÄN VAARAA SUOMELLE OLE NIIN KAUAN KUIN ULKO- JA TURVALLISUUSPOLITIIKKAA HOITAVAT PERUSSUOMALAISET
Kokoomuslainen presidentti Sauli Niinistö
PS ulkoministeri Timo Soini
PS puolustusministeri Jussi Niinistö
PS ryhmänjohtaja Sampo Terho maanpuolustuskorkeakoulun ex-tutkija
SOINI ON SUOMEN TUNNETUIN POLITIIKKO NYT
RUOTSIDEMOKRAATIT JA HEIDÄN PUHEENJOHTAJANSA JIMMIE ÅKESSON OVAT HYVIN OTETTUJA SOININ ULKOMINISTERINASEMASTA
ALMEDALENISSA (joka on Ruotsissa MTV:n Pori-päiviä vastaava puoluetapahtuma) Jimmie Åkesson esittää järkevästi että Ruotsidemokraattien perhepolitiikkaa lisättäisiin vahvasti vaikka puolue
tietenkin pysyy tukevasti mamutuksenvastaisella linjalla aina
http://www.svd.se/akesson-forskolans-barngrupper-maste-krympas
KATSO JIMMIE ÅKESSONIN PUHE KOKONAISUUDESSAAN
DESSA BESTIOLISKA SATANS MÖRDARE ISLAMISTER isis KOHTA 4:50
Suomen ulkoministeri on tällä hetkellä TIMO SOINI PERUSSUOMALAISISTA (TAPUTUKSIA) KOHTA 10:15
Kohdassa 13:00 Åkesson kertoo (taputuksia) JATKUVAA KASVUA KANNATUKSESSA, MIELIPIDETIEDUSTELUISSA
PARAS MAAHANMUUTTOPOLIIKKA JA ÅKESSON LUOTETUIN POLIITIKKO MIESÄÄNESTÄJIEN MUKAAN
https://www.youtube.com/watch?v=HPo4CuGaNK4
Jimmie Åkessonin Almedalen-haastattelu nyt yleisradiossa Ruotsin SVT:ssä
http://www.svtplay.se/video/3050575/debatt/debatt-fran-almedalen-sasong-6-debatt-fran-almedalen-3
Milläs Soini tämän mokan korjaa???? on meinaan aikas iso !! Kauppasuhteet meni luottamus meni kaikki meni eikö vois hieman ajatella ennenkuin toimii,mitä vahinkoa olis Suomelle ollut yhden diplomaatin Neuvotteluihin tulossa nyt Ongelmat ei poistu noin vain ,kaiken huipuksi kysellään Baltian maiden mielipidettä kun omaa ei ole, Hävetkää Oikeestti!!!!
No mitä nyt oikein on sitten tapahtunut?
Haloo.
Oisko tämä.http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/putin-arahti-suomen-paatos-torkea-ja-tuomittava/5209168
Ei ollu Soinista Poliitikoksi valitettavastti, jytky pudotus edessä.