Näkeekös sieltä huomenna oman pistemäärän? Vai täytyyköhän yliopistolle mennä se katsomaan. Pääsin sisälle Turkuun mutta silti oma pistemää kiinnostaa! Asun toistaseks muualla kuin Turussa joten täytyy sit tarttua puhelimeen jos muu ei auta :)
Opintopolku 3.7
8
70
Vastaukset
- Hehheisisällä
Pitäisi näkyä netissä :) ainakin jos ymmärsin oikein tiedekunnan sivuilta!
- TULOKSETTULEE
PUOLI TUNTIA JA 2 MINUUTTIA JA TULOKSET TULEE!
- Tulisjo
Ei näy!!
- Lallilallattaa
Luulisin, että pisteet näkyvät hyväksymiskirjeessä, joka tulee postin kautta.
- Sdf
Opetushallituksen kirje tuli mut pisteet ei näy...ja turkuun pääsin
- byuguygyugyu
Hakijat näkevät tuloksensa kirjautumalla Oma opintopolku -palveluun. Kaikille hakijoille lähetetään heinäkuun alussa myös kirje valinnan tuloksesta.
Turun yliopisto ei julkaise valittujen nimiä omilla verkkosivuillaan.
http://www.utu.fi/fi/Ajankohtaista/Uutiset/Sivut/opiskelijavalinnan-tulokset-2015.aspx- byuguygyugyu
jaa, turun oikeustieteen tiedekunnalla taas se käsitys, että lähettävät vain valituille kirjeen. halusi antaa numeron, josta voi kysyä lähteekö kirje kaikille, mutta en jaksanut selvittää.
- minätaas
Tiedekunnan sivuilla on myös puhelinnumero mistä tuloksia voi kysellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713498
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851516Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251259- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk91788- 62745