Ikää 17 vuotta ja vieläkään en halua hyväksyä homouttani. Elämä on yhtä helvettiä tän asian kanssa. Voin rehellisesti sanoa että vihaan itseäni homouteni takia. Tekisin oikeasti mitä vaan, että saisin olla vaan normaali. Mutta ei.
Minä vihaan homoja. Vihaan homoutta. Olen kateellinen sekä heteroille, että seksuaalisuudestaan ylpeille homoille.
Olen oikeasti ihan loppu. Haluan eroon homoudesta. Haluan aikanaan vaimon ja lapsia. En olla homo. Haluan olla normaali.
En halua olla homo!
9
75
Vastaukset
- homo_18vee
No olethan sinä normaali siinä missä kaikki toisetkin. Ongelma on vain sun itsesi tekemä ongelma sun oman pääsi sisällä. Ei sukupuolisuus tai sukupuolinen suuntautuminen määritä ihmistä kuin vain osittain. Ihmisyyttä ei laisinkaan.
- Omituinen234
Joo ei ihan kuulosta homolta... Jos olisin homo, niin haluaisin olla homo, mutta en ole. Mikä vittu sua vaivaa?
- etvoivalita
DEAL WITH IT. Mikä sua oikee vaivaa tossa? Se ettet pysty täyttää muide odotuksia / haluut olla joukkoon sulautuva ja "normaali", pitää ol vaimo, 2 lasta ,omakotitalo, kesämökki ja duuni kunnos? HYVÄKSY MIKÄ OOT, se helpottaa.
- tyyppijokahyväksyittens
Mikä on ajanu sut siihen,että vihaat homoutta? Jos kyse on jostain perheen/suvun ja sun omista periaatteista niin ehkä ajan kanssa ne muuttuvat. Itsell on ollu tota samaa pitkään,vaikken "sateenkaarikansaa" vastaan ollut..Kuitenkin oon oppinu hyväksyy itseni näin ja ehkä saan omantapaisen perheen myöhemmin.Ei homous estä kokonaan perhettä..Sulla ei vaan ole silloin vaimoa ja lasta,ellet aio
alkamaan esittämään heteroa :/ - Onnetontako
Tsemppiä sinulle kohtalotoveri. En minäkään halua olla homo ja olen kateellinen heterokavereilleni kun he ymmärtävät naisten päälle. Itse en tule koskaan hankkimaan poikaystävää, mutta tyttöystävän haluaisin vaikka seksuaalisesti se ei houkutakaan. Onkohan sellaisia tyttöjä olemassakaan, jotka minusta tykkäis senkin jälkeen kun tietäisivät mikä olen? Mikä pakko on olla homo, jos sattuu sellainen taipumus olemaan?! Itse en ainakaan halua olla, enkä halua antaa seksuaalisen suuntautumisen määritellä miten minun pitäisi elämäni elää. Haluan vaimon ja lapsia. Kuvittelevatkohan tytöt etten ole heistä ollenkaan kiinnostunut, jos ne huomaavat homouteni? Tämä on varmaan aika vaiettu aihe , mutta toivon että löydän elämänkumppanin joka on nainen eikä mies.
- heterothomoja
Täällä taas huomaa, kuinka yhteisö sekoittaa ihmisten päät.. Ne eivät tosiasiassa taidakaan olla homoja, jotka homoilevat, vaan ihan jotain muita...
- gfuiiujiuj
Taitaa olla enemmänkin niin, että uskontojen, vanhempien suvaitsemattomuuden ja yleisen homofobisen asenneilmapiirin vuoksi nuoret homot pelkäävät olla homoja ja haluaisivat kieltää taipumuksensa. Kukaan ei taida tietää kuinka paljon tästä syystä solmitaan onnettomia (mies-nainen) lumeavioliitoja, jotka pättyvät eroon ennemmin tai myöhemmin.
- hgarfdgbnhdhbd
Puhut gfuiiujiuj vähän mutta asiaa.
Uskonnot ovat syy kaikkeen pelkoon, pelosta johtuvaan vihaan ja fobiaan.. no fobiahan on pelkoa.
Ja näitä aivovammailuja kun jaetaan sukupolvelta toiselle, niin ei tarvitse yhtään ihmetellä kuinka ihmistkunta on tässä tilassa kuin nyt on.
- trollslayer
Jos sä oot syntyny seksuaalisen suuntauksen kanssa jossa pidät pojista niin ei sitä voi ruveta vaihtamaaan vaikka aivopesukeskukset ja aivovammailijat niin sanoo.
Mitä vikaa sinä sitten luulet itsessäs olevan? Minäpä vastaan: ei yhtään mitään.
Sen sijaa että oma gaydar heilahtaisi, niin trollitutka kylläkin käy ylikierroksilla. Don't feed the troll.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722