Tarkoittaako tämä, että aamusta pitäisi pudota postilaatikkoon se kauan odotettu paksu kirjekuori? Itsellä paikka turun amkista.
Tarkoittaako tämä
16
<50
Vastaukset
- tsirputi
Näkyyköhän kaikilla tulokset heti keskiyön jälkeen opintopolussa? Ja tosiaan, luulisi että kirje aamupäivästä tulisi, ei kait sentään aamuyöstä tai varhain aamulla? Siinä itse kukin voi jännittää miltä se mystinen paksu kirjekuori mahtaa näyttää!!! Ja raaskiiko sellaista edes avata... :3
- odottakaa
Voi opintopolku päivittyy pitkin päivää. Joskus keskiyöllä, mutta hyvin usein 10, 12 15 ja 16 aikaan eli koko ajan vaan katsomaan, jos pääsy on vielä epävarmaa. Ei se kirje sieltä heti tule, osa postittaa sen vasta viikon päästä tai kahden.
- khfd
Eikö se ollut niin että 3.7 on postituspäivä. Eli voi mennä ens viikkoon
- Opintopoloku
Se tulee maanantaina vasta se kirje. Jotkut oppilaitokset ovat postittaneet itse omia kirjeitään mutta opintopolkuun liittyvä kirje on perillä maanantaina.
- hjkfdsa
Mitenköhän, lukeeko opintopolussa ''valinta kesken'' sinne 12.8 asti jos olet varasijalla?
- yäää
Niinpä, osaisko joku vastata tähän?
- 913
Ainakin syksyllä, kun tää uusi systeemi tuli käyttöön, siellä kai luki tyyliin varasijalla ja sit se sijanumero, joka heitteli mitn sattuu johtuen kahdesta erillisestä jonosta jokaiseen opiskelupaikkaan. Tää siis mitä kuulin varasijoille sillon jääneiltä.
- Opiskelemaan
Jos se postitetaan perjantaina, kirje on perillä maanantaina tai tiistaina, jos laittavat kakkospostiin. Kenties keskiviikkonakin jos posti ei käy joka päivä.
- nettipostti
Kirje tulla tupsahti nettipostiin äsken eli sieltä löytyy, jos käyttää nettipostia. Kolmisivuinen kirje, jossa kerrotaan mihin pääsit ja mitä pisteitä mihinkin hakukohteeseen.
- timbe9890
Joo mulla oli tullu aamulla 7:lta Nettipostiin kopio kirjeest..
- 3esa45
eikun täällä lukee että OPH lähettää kirjeitä 1.7 alkaen, eli voi olla että tänään tulee jo.
- gree
Ainaki OAMKin fb-sivulla luki että teknisistä ongelmistä johtuen kirjeet lähtee vasta tänään postiin, joten perillä joskus alkuviikosta :)
- nirppuli
Hahaha, ja minä oon kaksi päivää odottanut oven takana.
- määäääää
Jos on netposti käytössä niin kirje tulee myös sinne :)
- TiiiinaMaaaari
Humakissa ainkain sanottiin, että kirjeen postitus päivä on 3.7 - ei 1.7 - niinkuin netissä sanottiin. Eli jos tänään lähtee - niin ens viikolla on perillä.
- Maimai12345
Paitsi jos on pistetty firman postisopimuksella aamulla Vantaan postin jakelupisteessä liikkeelle niin voi hyvin ehtiä PK-seudulla päivän postijakeluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692