http://www.hs.fi/m/autot/a1435286689752 Nonni elikkäs valmistaja satsaa ilmeisesti johonkin uuteen malliin ja siksi tässä ei enää esitelty mitään uutta eikä edes pyritä moottoreiden ja tekniikan/varusteiden osalta kilpailijoiden tasolle. Taitaa jo KiA mennä ohi varusteilla ja teknisesti. Saa nähdä mikä on tämän facelift mallin seuraaja?
Avensis vain facelift 2015 uusi...
8
<50
Vastaukset
- OttakaaSelvää
"siksi tässä ei enää esitelty mitään uutta" ????
Katseleppas hieman varustelua etc. - TurhaaLätinää
Eikös aika selvästi ole kerrottu jo aiemmin, ettei uutta tule enää tällä mallinimellä.
Ja varusteet on aiemminkin olleet hyvät ja sen kuin parani faceliftin myötä. - näin_kerrottiin
Eikös koko merkki ole katoamassa Euroopasta?
- Kaksks
Avensis on luokkansa muinaisjäänne. Ei nelivetoa. Ei dieseliä jossa olisi automaatti ja sopivasti tehoa ja vääntöä. Bensakoneet vapareita=kulutus on mahdoton alkaen pienimmästä. Kuka ostaa tänäpäivänä 30-40 tonnin ison auton jossa on alle 150 heppaa ja manuaalivaihteisto...no tojoterppa tietysti. Eiköhän sieltä uusi malli tule vielä..
- Vastausonei
Saako avensikseen harman/kardon tai esim bose stereoita?? Saako tyylikkäitä 19 tuuman vanteita??saako sport istuimia??saako laadukasta nappanahkaa??saako säädettävää jousitusta/alustaa??? Etupenkit sähköllä ja muistilla???...saako sport pakettia tai muuta tyylipakettia jolla voisi erottua??head-up näyttöä??dvd soitinta eteen?..ilmajousitusta??kaksoiskytkinvaihteistoa?? Nopeuden mukaan säätyvää ohjaustehostinta??
- Tojoterot
Tojoon saa abs jarrut ja vakionopeuden säätimen. Penkkeihin saa halpalaatuista nahkaa ja sisustaa puujäljitelmää. Toyota vetelee etupyöristä eli ei kuulu premium luokkaan.
- nipponkippon
Onneksi ei saa kaikkea tuota, kuten kaksoiskytkinvaihteistoa... klonks klonks.
Mutta muuten se on ihan typerä malli nykyisellään. - HuonotOnVarusteet
Eikö ole edes nopeuden mukaan säätyvää ohjaustehostinta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064592Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293403No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 411438
- 361353
- 381206
- 141102
- 1591026
- 27998
- 6944