Avensis vain facelift 2015 uusi...

http://www.hs.fi/m/autot/a1435286689752 Nonni elikkäs valmistaja satsaa ilmeisesti johonkin uuteen malliin ja siksi tässä ei enää esitelty mitään uutta eikä edes pyritä moottoreiden ja tekniikan/varusteiden osalta kilpailijoiden tasolle. Taitaa jo KiA mennä ohi varusteilla ja teknisesti. Saa nähdä mikä on tämän facelift mallin seuraaja?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"siksi tässä ei enää esitelty mitään uutta" ????

Katseleppas hieman varustelua etc.

Äänestä

Eikös aika selvästi ole kerrottu jo aiemmin, ettei uutta tule enää tällä mallinimellä.
Ja varusteet on aiemminkin olleet hyvät ja sen kuin parani faceliftin myötä.

Äänestä

Eikös koko merkki ole katoamassa Euroopasta?

Äänestä

Avensis on luokkansa muinaisjäänne. Ei nelivetoa. Ei dieseliä jossa olisi automaatti ja sopivasti tehoa ja vääntöä. Bensakoneet vapareita=kulutus on mahdoton alkaen pienimmästä. Kuka ostaa tänäpäivänä 30-40 tonnin ison auton jossa on alle 150 heppaa ja manuaalivaihteisto...no tojoterppa tietysti. Eiköhän sieltä uusi malli tule vielä..

Äänestä

Saako avensikseen harman/kardon tai esim bose stereoita?? Saako tyylikkäitä 19 tuuman vanteita??saako sport istuimia??saako laadukasta nappanahkaa??saako säädettävää jousitusta/alustaa??? Etupenkit sähköllä ja muistilla???...saako sport pakettia tai muuta tyylipakettia jolla voisi erottua??head-up näyttöä??dvd soitinta eteen?..ilmajousitusta??kaksoiskytkinvaihteistoa?? Nopeuden mukaan säätyvää ohjaustehostinta??

Äänestä
  • Tojoon saa abs jarrut ja vakionopeuden säätimen. Penkkeihin saa halpalaatuista nahkaa ja sisustaa puujäljitelmää. Toyota vetelee etupyöristä eli ei kuulu premium luokkaan.

    Äänestä

  • Onneksi ei saa kaikkea tuota, kuten kaksoiskytkinvaihteistoa... klonks klonks.
    Mutta muuten se on ihan typerä malli nykyisellään.

    Äänestä

  • Eikö ole edes nopeuden mukaan säätyvää ohjaustehostinta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ksksksk kirjoitti:

http://www.hs.fi/m/autot/a1435286689752 Nonni elikkäs valmistaja satsaa ilmeisesti johonkin uuteen malliin ja siksi tässä ei enää esitelty mitään uutta eikä edes pyritä moottoreiden ja tekniikan/varusteiden osalta kilpailijoiden tasolle. Taitaa jo KiA mennä ohi varusteilla ja teknisesti. Saa nähdä mikä on tämän facelift mallin seuraaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu