Olen useamman kerran törmännyt miesten kanssa jutellessa, että heistä thaimaalaiset naiset ovat hyvin puoleensavetäviä. Monet ovat sanoneet heitä kauniimmiksi kuin suomalaiset naiset. Kysynkin nyt, että mikä Thaimaalaisissa naisissa viehättää miehiä ?
Kysymys miehille
MuutenVain
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
vaan niiden nöyryys. Mielummin sitä ottaa alistuvan jalkavaimon, kuin komentelevan justiinan. Yleensä ne miehet ottavat thainaisen, jotka eivät saa suomalaista naista.
Ei ne oo sen nöyrempiä. Jos tulee ummikkona uuteen maahan, se kyllä tekee nöyräksi alussa, pakosta.
Ottaakohan thaimaalainen nainen suomalaisen miehen rahasta ?
ainakaan nöyristele ketään, vaikka ummikkona tulevatkin tänne. Kaikki tänne ja heti asenne on heti päällä ja kävelevät suomalaisten yli joka paikassa. En ole yhdenkään mamun huomannut hymyilevän suomalaiselle.
Olen nähnyt useamman tuollaisen tapauksen, kaukana nöyryydestä täytyy sanoa. Aikansa kun ovat olleet täällä niin johan on komento ja vahtiminen alkanut, jopa sairasta stalkkausta miehen perään. Hyi hitto!
Erilaisuus. Sen lisäksi luullaan että ovat jotenkin positiivisella tavalla erilaisia, vaikka ei se aina niin mee. Ihmiset on yksilöitä vaikka mistä maasta olisi. Suomalaiset on kyllä itsekin vähän aasialaisen piirteitä omaavia, vaikka vaaleaihoisia ollaan, kasvonpiirteissä näkyy.
Ketään ei jaksa kiinostaa ylipainoinen suomalainen feminazi. Eri asia sitten itsestään huolehtivien ja järkevien suomalaisten naisten kanssa.
Tämä aloitus/ kysymys heräsi mieleeni käydessäni päivällä kaupassa. Näin siellä suomalaisen miehen ja thaimaalaisen naisen. Mies oli n 60 vuotias. Iso vatsainen. verkkarit jalassa. Miten sen nyt sanoisin. Aika sellaisen näköinen ettei mikään komistus. luonne tietenkin voi tietenkin olla hänellä hyvä ( En lähde häntä aliarvioimaan kuitenkaan ) Nainen taas näytti n, 20v nuoremmalta. Kaunis ja hyvä vartaloinen. Hymyilevän ja iloisen näköinen. Mielestäni todella kaunis. heräsi siinä ajatus, että miten mies on saanut tuon naisen. Mietin myös sitä vaihtoehtoa, että mieshän voi olla luonteeltaan kaikin puolin sopiva ja ihana, että jos tämä nainen on ihastunut miehessä luonteeseen. Sitten tuli myös mieleen, että kauneushan on katsojan silmissä. Jos tämä mies näyttää hyvältä naisen silmissä. Sitten tuli mieleen myös sekin, että hyvä luonne kaunistaa koko ihmisen eli miehen. Ei ole siis pelkästään ulkonäköön tuijottaminen. Mutta ihminen kun olen, en voinut olla hieman mielenkiinnoolla tarkastelematta näitä kahta paria. Minusta se oli ihanaa, että he nauroivat yhdessä paljon. Ihanaa katsoa sivusta yhdessä viihtyviä ja toisistaan onnellisia ihmisiä :) En muista koskaan nähneeni, että perus suomalaisella keski-ikäisellä miehellä olisi yhtä kaunista ja nuorta suomalaista naista. Useinmiten naiset ovat ulkomaalaisia.
Jos olivat pari, jos nainen onkin miehen pojan vaimo, sekin mahdollista, tai muuten tuttu.
Toivottavasti ei, sillä pussasivat toisiaan suulle autosta ylös noustessaan. Ajoivat parkkipaikalla autoni viereen ja kävelin heidän perässään kauppaan. Hyvin kaunis nainen. Ihastelin itsekkin, vaikka täysin hetero olen. Mutta kommenttisi voisi olla tottakin.
Jos pussanneet, niin se tietty muuttaa asian.
On ne ihania, suomalaiset naiset ovat liian karvaisia, yäk. Käyn joka vuosi Thaimaassa naimassa.
Menisit kuule Turkkiin tai Italiaan, Kreikkaan. ;) Suomalaisilla vähiten euroopassa.
Ei pidä paikkaansa :D Vai karvaisia....
Ei voi yleistää. Olen tavannut niin taikkuja kuin suomalaisia naisia, jotka saa touhutipan liikkeelle puol päivää ennakkoon. Tännää viimeksi leipomon kassajonossa musta hame ja täydellinen tyttö sisäpuolella....AAAAAAAAAAAh!
Mitä ei voi yleistää? Touhutippa :D
Niin tarkoitin, että en ole nähnyt noin "tavallisen" suomalaisen miehen kanssa koskaan noin nuorta ja viehättävää suomalaista naista. Mitenhän suomalaiset viehättävät nuoret naiset eivät ole vanhemman hyvin tavallisen keski-ikäisen miehen kanssa....Eivät huoli todennäköisesti.
Et vaan kiinnitä heihin huomiota.
ootko aivan varma kommentistasi?
Thaimaalaiset naiset eivät kiinnosta yhtään. Enemmän silmääni miellyttävät slaavilaista syntyperää olevat naiset. Eikä suomalaisissakaan mitään vikaa ole.
Mun kohil se on taivaallinen ylkonäkö, kiree reikä ja ihana ajatus, ettei jatkossa tarvitse pelkkiin Suomi-ympyröihin tyytyä, mä pääsen kumppaninikin kotimaasta nauttimaan, paistatteleen sukunsa silmissä. Kun eurooppalainen on aina kuitenki Jotain sikäläisten silmissä. Mä oon se rahamies, macho, upee yksilö, jota kehutaan, ettei leipä lopu. Thaikkunauset on palvelijoita vailla Suomi-akkojen ongelmankehitystaitoja. Se kyllä vähän hiertää, että tajuan ettei thaikkunaiseni mua rakasta, eikä eteskään pyyteettömästi, mut se ei mua häiritse. Tärkeempääki mulle on ;)
Pitäs se ny jokaisen tietää että raha thaimaalaisia houkuttelee. Ei miehen iällä väliä kunhan on vain rahaa. Aikansa nöyristelee mutta pian käy komento ja sukunsa vaatii lähettämään "rikasta" suomalaista antamaan rahaa. Se on sen maan kulttuuria, he ovat köyhiä ihmisiä.