http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015070319970923_uu.shtml
pahoinpitely 20pv ehdollista kuolemantuottamuksesta saa aika matalia tuomioita :O
pahoinpitely 20pv ehdollista kuolemantuottamuksesta saa aika matalia tuomioita :O
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mite jos o treenannu nii ko pro mut ei oo virallisesti?
jaa millä hän tavalla olet treenannut ja kuinka paljon. Jos katsoo esim karate elokuvia niin ei välttämättä osaa karatea. Tai jos hakkaa kakskertaa viikossa minuutin säkkiä ei välttämättä ole kovin kova kuin vain omasta mielestää.
Kuka on treenannu? Taidat olla oikein älynjättiläinen heti uhoamassa aivottomuuttasi?
Selvennetäänpä sulle riepulle vähäsen että tajuat mistä puhutaan.
Kysyttiin siis että jos on treenannu eikä mainittu ketään erityistä, vaan yleisluonteisesti puhuttiin asiasta.
Jos JOKU on treenannut niin mitä sitte vaikuttaa oikeudessa jos iskee jonku kuoliaaks vahingossa sitä siinä tarkoitettiin.
Ei karatella kuule luuseri pärjää muuta kuin fantasioissas.
Ainoastaan nyrkkeilijät osaa oikeasti iskeä sen näkee kaikista dokumenteista ja tilastoista että lyövät lujempaa. Karate on pelkkää pelleilyä ja karate isku on kuin kissantassun läpsäsy. Sumopaini sopis sulle muutenkin palleropäälle paremmin.
Tuossa on kyseessä ollut romaani joka on harrastanut nyrkkeilyä ja löi jotain paikallista A.B vankilajengin luuseri puli-ukkoa joka ei osannut olla urputtamatta turpaansa kun kuvitteli karatella peittoavansa kaikki tukkihumalassa.
Joku Helenius ehkä voisi tuurilla iskeä jonkun treenaamattoman miehen yhdellä iskulla hengiltä. Mutta voit olla aivan varma että sinulta se ei onnistu eikä yhdeltäkään joka sitä uhoaa. Ne jotka siihen pystyis ei tosiaankaan kulje kadulla haastamassa riitaa vaan ne on treenisalilla 6-8 tuntia päivässä.
Joskus näkee lehdessä että joku on lyöty nyrkillä hengiltä se on tapahtunut aina niin että uhri on kaatuessaan lyönyt päänsä.
Kuka tässä minusta on puhunut olen nainen ensinnäkin joten oletko naistenhakkaaja?
Uhostasi näkee että olet sairaspäästäsi.
Mitä eroa on sillä että miten kuolee iskun seurauksesta? Kyse on tuollaisten tuomitsemisesta ja kaltaisesi kuuluisi selvästi johonkin laitokseen.
Tuollainen sairas uhoaminen on merkki impotenssistä eikä sinulla ei toimi ylä eikä alapää. PAINU HOITOON
Jos lähtee taju, lyö pään ja kuolee niin mitä eroa sillä on sairaaseen selitykseesi? Taju varmaan lähtee jokaiselta jos ei ole supermies?
HULLU!
jos olet nainen olisin mielelläni naisten hakkaaja koska niin kovin mielelläni pieksisin sinut saatanan vasikka.
Jos tarkoitat vasikalla ilmiantajaa niin mielestäni niille pitäisi mielestäni antaa kunniamitalli.
Jospa nyt kirkkolehdonkadun manne jani rauhottuisit vähäsen.
Onko joku tai kukaan tappanu ketään lyömällä kännissä jotain puolustukseks tai muute jäämättä kiinni?
Saako hätävarjeluna tappaa iskulla jos pystyy?
Meksikossa ainaki saa vaikka huvikseen.
https://www.youtube.com/watch?v=-m1tfMjOOEQ
http://www.davescomputertips.com/wp-content/uploads/2012/10/timer-image.jpg
osaako joku iskee niin kovaa että menee kalliin kellon kestolasiki rikki
Joillaki on näköjään pirun kova isku!
Pitäis tatuoida PÄÄKALLO kuoleman symbooliksi nyrkkiin jos on noin pirun tappavat nyrkit
Pitäisi tatuoida PÄÄKALLO nyrkkiin KUOLEMA symboliksi jos on noin saatanan kova isku että VIIKATEMIES niittää heti yhdestä iskusta?