Mahtaa olla kasvatuksessa vikaa jos päästää 15vuotiaan raskaaksi ! Mahtaa isipappa ja äiti olla onnessaan :D tästä tytöstä ei voinut muuta odottaa ! Kyllä sossu elättää ja kela !
Vastaukset 2
- Anteeksivain
Lopeta tommonen puhe. Se ei ensinnäkään ole vanhempien asia tuleeko tyttärensä raskaaksi, eivät he ole lapsensa puolesta sinne sänkyyn hypänneet. Eikä teiniraskaus välttämättä ole niin yksinkertainen asia.
Mutta jos tarkoitat yhdyntää mikä on tapahtunut ihan tietoisesti ilman minkäänlaisia suojia, on se silloin silkkaa tyhmyyttä. Mutta älä jumalauta yleistä asiaa tuollalailla. Tottakai sullakin on mielipiteet mut sanonpahan vaan että mietippä uudestaan ajatustapaas.. - Muuanmummo
Entä me varhain isäksi tulleen vanhemmat?
Kean rahaa nuo saaneet sen mitä vanhemmatkin odottajat ja synnyttäneet. Soskusta ei mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551119
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust561051Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1131014Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7920- 93874
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5735Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25665Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it191652- 64637
- 73617