Täällä on hyvä somalin vetelehtiä ,asiat hoitaa hyysäri, rahaa tulee taikaseinästä, kun jaksaa vaan poiketa automaatille. Ei tarvitse huolehtia ,että joutuisi töihin, kun niitä ei täällä ole paikallisillekaan. Hyysäri huolehtii vielä viiden vuoden jälkeenkin ,että somalilla on tulkki joka paikassa ,missä vähääkään tarvitaan, plus sitten vielä kaikki muut edut kuten ilmaiset ajokortit, autot, bensarahaa, harrasterahaa jne ! Ja sitten nämä monikulttuurisuus ihannoijat vielä paikalliset haukkuvat rasisteiksi, kun eriävän mielipiteen tästä paapomisesta joku tuo julki. On tämä uskomatonta ! Suomalaisia vanhuksia ,nuoria ja lapsia kyykytetään vaikka millaisilla heikennyksillä palveluissa, ja nämä mitään muuta kuin rikoksia tekevät somalit kuorivat kermat päältä! Kyllä siinä rupeaa itse kelläkin sappi kiehumaan !
Lieksa , somaleiden täyshoitola
Stophyysäykselle
1699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
olet tainnut olla tynnyrissä kun nyt vasta huomaat...vanha juttu pysy siellä ja laita kansi kiinni.
Hop.
tarvittaisiin natseja hoitamaan asioita:
https://www.youtube.com/watch?v=8Za3mDGWRtw
.
Liikaa niitä vaan on Suomeen haalittu
Kyllä se kohta loppuu. Niin loppuu Suomikin. Kaikki joilla mahdollisuus, lähtevät pois. Oikeuslaitos oikein kutsuu: "Tulkaa tänne, täällä saa raiskata, varastaa ja murhata, ei rankaista kunhan ei ole Suomalainen. Suomi nyt vaan on niin finito. Loppu.
Omakin kantaväestö täysihoitolassa näitä ovat kuntouttavassa työtoiminassa aktivointitoimenpiteissä pidettävät siellä pyöritellää peukaloita istuvat tuolilla jalat levällään saavat nämäkin loiset työmarkkina ja asumistukea vielä maksetaan 9 euroa päivässä oma kantaväestö myös hyyssätään syövät valtion ilmaisia rahoja tekemättä työtä Miksi oma paska ei haise
Siksi kun se on omaa ja se riittäisikkin meille. Ei tarvittaisi yhtään ulkopuolelta tulevaa.
Oli iso telkkari ja läppäri pöydällä on älypuhelin sohvat kaikki valtion varoista maksettu näkyi videolta miksi kantaväestö ei saa tätä ilmaista luksusta
Älkää marmattako vaan hankkikaa jo vähitellen oma elämä.
olkaa kiitollisia että teillä on rauhaa rakastavia, länsimaista kulutusta suosivaa lajia vieraina, vaihtoehto ei olisi niin mukava kestittävä.
Lieksalaiset eivät osaa muuta kun puhua tekojen sijasta. Sen vuoksi esim. Simo Hurttakin sai ryöstää ja raiskata 50 vuotta mielin määrin. Lieksalaisilla ei ole luontoa ja munaa. Miehistäkin iso osa on homoja.
näin on ...osa lieksalaisista miehistä nämä ruikuttajat ovat munattomia nöösejä...miten tännekin pieneen kylään näin paljon heitä sikinnyt samanlaisia
Hyvä otsikko.
Aloittaja on asian suhteen oikeilla jäljillä. Sossu maksaa sompuille aivan kaiken.
Ahtialan Sariko on alkanut leväperäisesti jakamaan?
mina ei lahte pois lieksa kun taala huva sosiaali