KTM koljonvirta

paaval

Onko ne rahtarit niin perkeleen yksinkertaista porukkaa, että niille riittää viihdykkeeksi pelkästään alppitorvien huudattaminen? Torvet soi yötä päivää. Toivottavasti näitä rekkapellejä ei enää koljonvirralle päästetä!

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A-duuri

      AKT purkaa kiukkuaan.

    • Neononne

      On ne

    • Monotonista_ääntä
    • Kesäyökkö

      No mutta eihän siitä saa minnekään valittaa/huomauttaa, koska ihmisten pitää saada pitää hauskaa ja sen sellaista. :) Ihan samanlaista mölyä ne kaikki koljonvirran tapahtumat on joissa musiikkia soitetaan. Kai se siellä paikan päällä musiikki kuulostaa hyvältä, mutta jos sattuu asumaan sopivan välimatkan päässä niin kuuluu vain rasittava basson jytke.
      Mutta täytyy sanoa että tuo KTM on kyllä ehkä sekopäisin tapahtuma tänä kesänä...yksinkertaista viihdettä yksinkertaisille(vajaille) ihmiselle, kun eivät paremmasta tiedä. Missäköhän aineissa ne niitä torvia huudattaa. :D

      • samanarisijataas

        No tuota hyvä on,että täällä on yksi ei vajaa ihminen!


    • oinanen

      rekkakuskit ovat vaan persiin kiillottajia

    • ettäsemmosiaovat

      Ihmettelinkin mitä nuo KTM kyltit tuolla tienvarsilla olivat.
      Nyt tuli selväksi, kiitos.

    • Rekkarimies

      Et sitten vissiin päässyt ajuhommiin ?

    • Hoh_hoijjaa

      Niin kauan kun vedätte kaljaa, syötte, tankkaatte junttilinttojanne yms. pitäisin turpani kiinni.

      Ja ei, en ole ammattiautoilija, mutta pistää v*tuttamaan tuommonen ininä yhdestä kahden päivän miittingistä. Jee jee, ens vklp oluset = vähä-älyiset pääsee taas tappelemaan ja kuseksimaan yleisille paikoille tyhjä kaljapäkki päässä... Ja taajama-alueella...

    • cummins

      Voi että viitsitään vähästä valittaa , hienoa että tuollaisia tapahtumia järjestetään , kyllä oli komioita rekkoja , hyvä rahtarit toivottavasti tulette ensivuonnakin !

    • KEKKERUUSI

      NO,EIKÖ OLE NYT HYVÄ TAAS,KUN LOPPUI,ENSI VUONNA UUSIX.KESÄN RAUHAA SINNE JOEN TOISELLE PUOLELLE

    • hiljempaakinvoisiolla

      Kävimpä kylässä siellä päin,silloin "Mölinöitten" aikaan.....huh.huh....onnex en asu tuolla suunnalla,säälin teitä.jotka joudutte kuuntelemaan koko kesäntuotä mölinää.Humalaisten örverlystä kaikki "pidot" mitä tuolla pidetään,Ei ollut ennen,mut tätä kai se iisalmen kesä on!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      9
      2781
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe