Kokeilin Nero 5.5 tehdä VCD levyn mutta kun imagetta alkaa kirjottamaan, ikkanassa kyllä palkit kulkevat ja lukee että burnin disk tms. Ja lopuksi ilmoitus että onnistui. Mutta kun se ei edes käynnistä tota asemaa eli sanoo että kirjoittaa vaikka CD ei edes pyöri. Mikä tossa oikeinm mättää??
Nero ei kirjoita???
Plonetzu
3233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on se cd/rw asema vai tekeekö se imagen kovalevylle?
Imegen se tekee kovolle mutta kun yritän sitä image polttaa, ei se onnistu. Jossain sanottiin että cd-rw asema pitää olla primary tai secondary master. Laitoin sens econdary masteriksi mutta ei auta
että Nero ajaa ainoastaan ns. testipolton, jolloin levylle ei kuulukaan tulla mitään. Testipolton jälkeen tapahtuu varsinainen poltto, mikäli olet rastinut ennen polttoa ruudun "Write". Rasti "Simulation"-ruudussa tarkoittaa tuota testipolttoa. Sen voi ottaa huoletta pois käytöstä. Itselläni uudempi versio Nerosta, mutta luultavasti tuo valikko on samanlainen myös tuossa vitosversiossa.