jos oisin tiennyt että olet varattu jne. olisi tämä paska vältetty , omaa hölmöyttäni menin ihastumaan , tunnen itseni vähintäänkin idiootiksi , mutta minkäs teet kun on hölmö sydän ja muuta paskaa.
myönnän sen
eipä_nyt_muuta
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
eli Hannu on, ja elämä on..
Sama.
Ihmiset ihastuu sisäisesti kauniisiin ihmisiin, ei se ole sinun vikasi. Nyt kun tiedät puhallat tuulesi etsien rakastasi.
Mistä tiedät ettei se varattu ole kuitenkin ihastunut sinuun? Tietääkö ihastuksesi tunteistasi..?
Ei ihastumine tee kenestäkään hölmöä, ja sehän on vain hieno asia, että sydän toimii. Oletko ihan varma, että on varattu? Oliko kenties vapaa silloin, kun tapasitte? Ei kannata luoda omia mielikuvia, jos ei ole varma, ja varma voi olla vain, jos kysyy ihmiseltä itseltään. Eikä kannata ihan hirveästi muilta kysellä yleensä yhtään mitään, nimittäin se on varmin tie jorpakkoon. Ihmisillä kuin on sellainen taipumus, että he itse keksivät juttuja, jos eivät tiedä tai ole varmoja. Tämä pätee myös työelämään kuin politiikkaan jne. olen aina vannonut tiedotuksen/viestinnän tärkeyteen, koska jos esim. työyhteisössä ei tiedetä jotakin juttua, niin kohta joku on jo keksinyt, miten se mee:D Tämä on ihan totta, etenkin jos on jotakin muutosta luvassa, ja siitä ei ole vielä tiedotettu. Ja juuri siksi pitää kertoa asioita vasta, kun tiedetään tarpeeksi, muuten jutut lähtee ihan omille teille. onhan tämä ihan inhimmillistä. Jos ei tiedä, niin keksii, se on ihmisen perusluonnetta.
se on tämän trollilandian luonne.. Keksitään..arvataan..luullaan..kuvitellaan..epäillään..uskotaan..haaveillaan..petytään..katkeroidutaan..syytellään..haukutaan..vihataan..
tunnevammaisten teeskentelijöiden omista korvienvälistä tulevia purkautumisia täynnä koko palsta ja ne syyt tai seuraukset oli totta kai toisessa osapuolessa..
siksi teitä ei kuuntele kukaan irl ja siksi rutisette täällä pahaa mieltänne kuin pikkuiset kakarat..
Mietivielä -kommentti on niin selkeä ja rauhoittava. Siksi tykkään hänestäkin, hän on juuri sellainen.
hihhihihihihihihihihihihi hyvät naurut sain aikaiseksi "rutiseviltapalskoilta":DDDD
Ei siinä mitään pahaa ole jos ihastuu eikä siinä jos ihastuu varattuun kunhan jättää sen siihen eikä lähde pidemmälle etenemään esim. Sänkyyn tms.
ei oo mtn tollasta ollut
Sen takia sua ei varmaan ole näkynytkään. Ei kiinnosta enää tutustua kun ei voi omaksi saada..
voi itse päättää keneen ihastuu ja keneen ei, turha sitä kaikkea on hölmöksi ja paskaksi haukkua. Tunne herää kun herää, oli se ihminen kuka hyvänsä.
ikäväpalsta menny jonkun varatun panetteluksi ja mollaamiseksi pelkästään nykyisin.
joo täällä joku katkera yrittää kovasti saada pahaa aikaan, mutta antaa hänen yrittää, jos vaikka jossain vaiheessa tajuaisi, että hukkaan kulluu hänen yrityksensä
onko täällä muitakin kun pallo jalassa haaveilevia varattuja?
varattuJEN mollaamista on aina siellä missä varaTUT tapaa olla paneteltavana jne.
kysyntä ja tarjonta vain kohtaavat xD