Osako joku neuvoa miten Ubuntu Suomen yhteisön keskustelualeelle voi rekisteröityä ? . Rekisteröidy linkin kautta kuin yrittää niin varmistus ei millään onnistu siellä olevien kohtien "Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:" ja "Neljään lisätään viisi? (vastaus kirjaimilla):" Voiskohan tuohon rekisteröitymisen varmistukseen jo keksiä jonkin fiksumman tavan ?
Ubuntu yhteisö rekisteröityminen
Ubutuu
985
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Painele "pyydä uusi kuva" kunnes saat tarpeeksi ymmärrettävän.
Tuollaista käytetään useissa paikoissa estämässä bottirobotteja.
Onko "yhdeksän" liian vaikea?
Kiitos vastauksesta. Se varsinainen ongelma onkin tuossa yhteenlaskussa, bottirobottiongelmasta selviää kun tarpeeksi kyselee uusia kuvia. Tarkistin vielä laskimella, että 4 5 on varmasti 9, mutta ei laskinkaan osannut vastata kuin 9 ja se on väärä vastaus kun vastaus pitäisi antaa kirjaimilla ?
4 5 on yhdeksän ja kyllä tuo sen hyväksyi kun sen kirjoitti kirjaimilla eli siis yhdeksän eikä 9. Eikö tuo muka ole riittävän selkeästi ja ymmärrettävästi ilmaistu siellä sivullakin ?
Osa bottitarkistuskuvista on vähän epäselviä mutta yleensä kun pyytää uuden kuvan siitä linkistä niin jo seuraava on riittävän selkeä jotta näkee ne oikeat kirjaimet.
Hyvin onnistui rekisteröityminen, mikä siinä oli ongelmana ?
No kun se varmistus ei onnistu. Jompaan kumpaan on aina vastaus väärä tai sitten molempiin ?
Ei sinne kannata rekata, joitain ylimielisiä porukoita siellä vain on. Paljon näenäisosaamista, kikkailua ja sellaista aloittelijan nolaamista vain. Kuvittelevat olevansa äärimäisen fiksuja, kun todistelevat toisilleen sellaista, useimat hyvin ylimielisiä. Saa sieltä hyviä vinkkejä, kunhan osaa suodattaa sen vinoon kasvaneen asenteen pois. Toisaalta - sen tiedon saa muualtakin.
...täällä ei fiksuja ole.
rartjuduiuioöoåp¨åpölkjhg
Kyllä linukshihhuleita ON olemassa - muunmuassa tällä - ja tubutinpalstalla niitä riittää.....†