Seuraava fiasko jo tuloillaan
Ennustaja
61365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos haluaa asua moottoritien vieressä, jonne kuuluu nelostien liikenteen melu ja jossa lähimmät kaupat ja palvelut ovat monen km päässä, niin mikäpä siinä. Itse en tykkää alueesta. Se on vähän laita-aluetta ollut aina.
10 viikossa talo tontille. Jos tarkoitus on tehdä talo alusta alkaen siis pohja töistä ja valuista alkaen 10 viikossa niin onkohan ohjelman ideoijat ajatelleet ollenkaan todellisia rakentamisen realiteetteja. Miettikää kauanko jo betonivalu kuivuu, vai onkinko tarkoitus tehdä rossipohjalle. ja kuka todella haluaa vaikka voittaisikin niin asua amatöörien kiireellä rakentamassa talossa? Miksi pilata rakennustarvikkeita, onkohan taavran toimittajat jotka ovat ryhtyneet projektiin miettineet että mukana olo saattaa koitua negatiiviseksi julkisuudeksi.
Tässä tehdään talo, joka on uudesta lähtien monivammainen ja luultavasti alkaa kasvaa hometta kun valut eivät ole kuivuneet. Tulee kalliiksi, mutta ihan sama mulle. Tehköön nelonen mitä tykkää ja jos joku on niin tyhmä että tuollaiseen sitten muuttaa niin tyhmyydestä hän kärsiköön.
Jos ja kun voittajapariskunta pistää tuon tulevan kyhäelmän myyntiin ja siita löytyy myöhemmin virheitä (99% varmuudella), kukahan on korvausvastuussa?
ruutunelosen toimitus otti opiksi sunnuntaisen
mokansa ja tekee uuden käsikirjoituksen tämän ohjelman
Kohta meillä on yksi kanava vähemmän.