Tunkki SeiskaLivessä 6.7. ip:
”Tiputuksessa Meilahdessa, tänään 40'c kuume http://aijaa.com/dPF9Ez
Onneksi pääsin hyvään sairaalaan!
Ja ehdin käydä viime viikolla amerikkalaisen evankelistan David Tomberlinin kokouksessa Hämeenlinnassa, jossa pääsin henkilökohtaisesti puhumaan hänen kanssaan kokouksen jälkeen hotellissa. Juttelimme siellä ainakin pari tuntia ja mukana oli suomalainen puhuja. He rukoilivat myös puolestani.
On monia muitakin jotka rukoilevat: se minulle on myös mysteeri miksi tuntuu ettei rukouksiin usein vastata.
Esim. tapailin vuosia sitten muutaman kuukauden Tony Halmetta ja hän vietti viimeisen kesänsä kesämökillämme Varkaudessa.
Hänen puolestaan rukoiltiin paljon ja silti tapahtui tragedia. Onneksi hän edes sanoi minulle mökillä ollessamme, että hän on uskossa.
Pakko taas nukkua vähän aikaa..... sitä omaelämäkertakirjaani tehdään kokoajan ja jos kuolisin, niin se tulee ulos, eikä sellaisessa valheellisessa pilkkamuodossa kuin eräs toinen "kirja." Johanna” (7L 6.7.)
6.7. Tony Halme teki itsarin Tukiaista tapailtuaan
14
<50
Vastaukset
- psykoanalyysi
Tässä on havaittavissa selvä syy-seuraussuhde.
- Johannan-hubaa
Aivan tavattoman aukoton logiikka.
- 2-sekoa
Tony ja Tunkki saunassa kesällä 2009: http://24.media.tumblr.com/tumblr_lgo9obNFkM1qh7lopo1_500.jpg
- Luoti-päähän
Tony Halme järkyttyi kovin tästä: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT9CcDyqlK4sCm4sIHXVdLl3GABEs0lrm3yM4dKxz5D26I8nOAp
Ja Tony Halme löydettiin kotoaan kuolleena tammikuussa 2010.
Ilta-Sanomien mukaan hän kuoli ”oman käden kautta.” - Kohtalokas-suhde
"Lehti: Tony Halme ja Johanna Tukiainen salatreffeillä!"
MTV3 Viihde: http://www.mtv.fi/viihde/muut/artikkeli/lehti-tony-halme-ja-johanna-tukiainen-salatreffeilla/2983960
- pesulastapäivää
Sillä on L-koon miesten pyjama :)
- Paljastavat-värit
Hyvä, että nuo sairaalavaatteet on ns. värikoodattu. Tämä kuva paljasti, että Rytmihyytelö on puettu isoon telttaan, ei siis suinkaan petite-kokoisiin vaatteisiin; massiivista menoa: http://aijaa.com/dPF9Ez
- Pubinokkonen
Paljastavat-värit kirjoitti:
Hyvä, että nuo sairaalavaatteet on ns. värikoodattu. Tämä kuva paljasti, että Rytmihyytelö on puettu isoon telttaan, ei siis suinkaan petite-kokoisiin vaatteisiin; massiivista menoa: http://aijaa.com/dPF9Ez
Viikonlopuksi kotiutus ja keikalle?
- Johanna-kommentoi
Paljastavat-värit kirjoitti:
Hyvä, että nuo sairaalavaatteet on ns. värikoodattu. Tämä kuva paljasti, että Rytmihyytelö on puettu isoon telttaan, ei siis suinkaan petite-kokoisiin vaatteisiin; massiivista menoa: http://aijaa.com/dPF9Ez
”Blaah: netissä jauhetaan kaikkea ilkeää, ja niin pahaa ettei sille ole edes mitään kunnon sanaa joka kuvailisi kyseisiä ihmisiä paitsi ehkä saatanallisuus.
Jopa sairaala-asujen väreistä pilkattiin minua! Kysyin äsken sairaanhoitajalta asiaa niin värit menevät näin: Keltainen: XS, Pinkki: S, Vihreä (joka mulle laitettiin päälle): M, Sininen: L, Ruskea: XL ja Vaaleanharmaa: XXL.
Niin järkyttävää tekstiä netissä, että en todellakaan tule tässä maassa enää asumaan enkä aio kuolla vaikka sitäkin mulle toivotaan mm. blogini kommenteissa mikä on TÖRKEÄÄ!!!!” (Tunkin Fb 7.7.) - Kommenttiosio
Johanna-kommentoi kirjoitti:
”Blaah: netissä jauhetaan kaikkea ilkeää, ja niin pahaa ettei sille ole edes mitään kunnon sanaa joka kuvailisi kyseisiä ihmisiä paitsi ehkä saatanallisuus.
Jopa sairaala-asujen väreistä pilkattiin minua! Kysyin äsken sairaanhoitajalta asiaa niin värit menevät näin: Keltainen: XS, Pinkki: S, Vihreä (joka mulle laitettiin päälle): M, Sininen: L, Ruskea: XL ja Vaaleanharmaa: XXL.
Niin järkyttävää tekstiä netissä, että en todellakaan tule tässä maassa enää asumaan enkä aio kuolla vaikka sitäkin mulle toivotaan mm. blogini kommenteissa mikä on TÖRKEÄÄ!!!!” (Tunkin Fb 7.7.)"Tällaisia kommentteja netistä:
"Perkeleen Tunkki: sä et todellakaan mene delaamaan ennenkuin kärsit vankilassa kunnolla ja sen jälkeen voit kuolla!"
Toinen esimerkki: "Harmi ettei huoneesi ja kerroksesi nro ole 666, tapoit Julian ja joudut helvettiin!"
Kolmas esimerkki: "Vitun läskikasa on raahannut itsensä sairaalaan meidän verorahoilla, heti pois sieltä oksettava, ruma iljetys!" Jne.jne ." (Tunkki Fb:ssa 7.7.)
- alaarvoinenketju
Nyt vähän tasoa tähän kirjoitteluun ja huonon maun vitseihin.
- Tikuista-asiaa
Samaa mieltä tällä kertaa.
- valitettavatosiasia
Tony Halmeen kohtaloksi todennäköisesti koituivat ne anaboliset steroidit joista moni siirtyy sitten huumeisiin. Liian tuttu tarina täällä Suomessa.
- Polla-hajos-sekistelyyn
Sekistely vei häneltä järjen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700