Elämä on kovaa

Joutuu jakaa pakkeja sinne ja tänne ja peppukipeät torjutut sitten naukuu loukattua ylpeyttään.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Anna mennä vaan. Mikä on peppukipeä?

Äänestä
  • Peppukipeys on niin raju loukkaantuminen, että ihminen ei oikein pysty rauhassa edes istumaan tuolilla nettiin kirjoittaessaan. Loukkaantuminen ikään kuin tuntuu poltteena perseessä. Henkisenä peppukipuna.

    Äänestä

Ymmärrän sua täysin. Jos yhtään oikein tulkitsen, olet mies ja löytänyt jo sen oman rakkaasi rinnallesi. Onnea siitä!

Äänestä

minä sitä en antanut niin rakas meni huoriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elämäon- kirjoitti:

Joutuu jakaa pakkeja sinne ja tänne ja peppukipeät torjutut sitten naukuu loukattua ylpeyttään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu