bulimian uusiutuminen

dorea

otsikko kertoo kaiken, sairastin 15 vuotiaana bulimian ja anoreksia mutta pääsin niistä eroon sairaalan avulla, mutta nytten 10 vuotta myöhemmin se sama rääkki alkaa uudestaan, oksennan kaiken minkä suuhun laitan,olo on kauhea, en vain pääse eroon. samat pelot ja ahdistukset tulevat ja eivät lähde pois. en vain tiedä mitä teen, pitäisiko kertoa psykologille vai ei, en kyllä haluaisi, turhaan vaan rasittaa muita ongelmilani. mitä teen?

2

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itshardbutworthit

      Voi sua .. Tiedän ton helvetin ja tälläkin hetkellä sitä kans koen. Elämä on elämistä varten. Ei näin pitäis elää. Sä oot kaunis. Sä oot just sopivan kokonen. Ihan sama kuka tätä lukee,just sä riität. <3 pysy vahvana,se on saatanan vaikeeta mut sen arvosta. Puhu psykologille.

    • AutaitseäsiAnsaitsetapua

      Mikä auttoi sinua viimeksi? Onnistuisiko sama nyt?
      Kiitos kun kerrot tarinastasi. Itse oksentelin 16-23v on/off. Nyt 2,5 vuotta myöhemmin ihan puskista, huomasin ostavani suuria määriä herkkuja. Niitä samoja, mitä oli helppo oksentaa. Söin ne, mutta en suostunut oksentamaan.
      En voi kumota virhettä ahmia oksentamalla ilman seurauksia.
      Minua auttaa tämä, luen muiden tarinoita. Luen epätoivosta mitä se aiheuttaa, luen onnistumisista kun ovat lopettaneet... En halua että pitkä vuoristorata alkaa taas. Ketä kiinnostaa paljon painan. Vain minua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2755
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2591
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2094
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1961
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      313
      1742
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1123
    Aihe