bulimian uusiutuminen

dorea

otsikko kertoo kaiken, sairastin 15 vuotiaana bulimian ja anoreksia mutta pääsin niistä eroon sairaalan avulla, mutta nytten 10 vuotta myöhemmin se sama rääkki alkaa uudestaan, oksennan kaiken minkä suuhun laitan,olo on kauhea, en vain pääse eroon. samat pelot ja ahdistukset tulevat ja eivät lähde pois. en vain tiedä mitä teen, pitäisiko kertoa psykologille vai ei, en kyllä haluaisi, turhaan vaan rasittaa muita ongelmilani. mitä teen?

2

222

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itshardbutworthit

      Voi sua .. Tiedän ton helvetin ja tälläkin hetkellä sitä kans koen. Elämä on elämistä varten. Ei näin pitäis elää. Sä oot kaunis. Sä oot just sopivan kokonen. Ihan sama kuka tätä lukee,just sä riität. <3 pysy vahvana,se on saatanan vaikeeta mut sen arvosta. Puhu psykologille.

    • AutaitseäsiAnsaitsetapua

      Mikä auttoi sinua viimeksi? Onnistuisiko sama nyt?
      Kiitos kun kerrot tarinastasi. Itse oksentelin 16-23v on/off. Nyt 2,5 vuotta myöhemmin ihan puskista, huomasin ostavani suuria määriä herkkuja. Niitä samoja, mitä oli helppo oksentaa. Söin ne, mutta en suostunut oksentamaan.
      En voi kumota virhettä ahmia oksentamalla ilman seurauksia.
      Minua auttaa tämä, luen muiden tarinoita. Luen epätoivosta mitä se aiheuttaa, luen onnistumisista kun ovat lopettaneet... En halua että pitkä vuoristorata alkaa taas. Ketä kiinnostaa paljon painan. Vain minua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1145
    2. 67
      1035
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      813
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      753
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      716
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      676
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      624
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      582
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      508
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      467
    Aihe