Day of Defeat

miks mulla on Day of Defeat pelissä huono fps vaikka on 1700mhz ja 512mt ram muistia??
3171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

FPS:ään (Frames Per Second) ei vaikuta pelkästään sun konees teho ja muistin määrä. Sulla pitää ennenkaikkee olla hyvä näytönohjain. Kannattaa hankkia koneelles Omega Driversit tai Ati Catalyst (riippuen näytönohjaimestasi). Nämä lisäävät näytönohjaimesi tehoa vähän ja voi vähän auttaa pelaamiseen. Muuten edessä on joko asetusten pienentäminen tai uuden näytönohjaimen ostaminen.

Äänestä
  • on mulla ati radeon jossa on 128mt käyttömuistia siinä eli sano sä mitä pitäs tehdä!!

    Äänestä

  • joku.. kirjoitti:

    on mulla ati radeon jossa on 128mt käyttömuistia siinä eli sano sä mitä pitäs tehdä!!

    Toi on aika huono, toi näyttikses.
    Paljo sun fps sit on?
    conffaa hyvin, ota pystytahdistus pois, kirjota fps_max 250 tai max_fps 250
    jne...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku.. kirjoitti:

miks mulla on Day of Defeat pelissä huono fps vaikka on 1700mhz ja 512mt ram muistia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu