Matkalla Balchikiin

Balchik

Olen lähdössä Tjäreborgin matkkalle 29.8 Balchikiin. Hotellina on Oasis. Onko kellään kokemusta kyseisestä paikasta? Kaikki kiinnostaa esim. nähtävyydet, retket, rannat, hintataso, hyvät ravintolat ym.

6

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bhg

      Balchikin tunnetuin nähtävyys on Romanian kuningattaren sillloinen kesäpaikka , joka nykyisin kuuluu Bulgariaan. Löytyy nimellä Balchik Garden .

    • bhg

      Minä itse en ole ollut Balchikissa lomalla , vaan pistäytynyt muutaman kerran Albenasta käsin siellä ,joten muusta minulla ei ole tietoa.

    • nazdrave

      Balchik on pieni, aito bulgarialainen ranta-kaupunki missä mukavia pieniä hotelleja ja kivoja , edullisia ravintoloita, joista saa maittavaa ruokaa ja juomaakin. Hintatasokin edullisempi kuin viereisissä Albenassa ja Kulta-Hietikolla. -Paikka sopii rauhalliseen lomailuun kun varsinaisia nuorison menopaikkoja ei juuri ole. Miinuspuolena ehkä, että ainut kunnollinen uimaranta on hotelli Helioksen yhteydessä, toki se on vapaa kaikille muillekin lomalaisille.

      • nazdrave

        Pieni lisäys vielä, se hotelli Oasis on Helioksen vieressä. Ko. hotellista ei omakohtaista kokemusta, mutta molemmat sijaitsevat noin 10min. kävelymatkan päässä keskus-aukiolta ja rantakadulta.


    • Nnkkuj

      Balchik on pieni paikalliskylä...suosittelen retkiä albenaan ja kultahietikolle

      • idontlikealbena

        albenassa ei ole mitään nähtävää paskin paikka missä olen ikinä käynyt.en menisi toista kertaa edes ilmaiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      83
      1658
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1279
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      87
      986
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      202
      946
    5. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      68
      878
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      863
    7. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      862
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      840
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      794
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      789
    Aihe