Vaikea aihe ,mutta kirjoitan kuitenkin Aloituksen siittä.
Anna lantti , käsiolossa . Minkälaiset mietteet o
2
69
Vastaukset
- taaskäsiojossa
Nyt menen hänen päänsä sisään ja pyydän myötätuntoa mieluummin
Mitä tuo aloittaja tarkoittaa? Onko 80 sellaisia kirjoittajia, että sanomasta ei saa selvää? Minä en ymmärtänyt.
Mikäli hän tarkoittaa, että antaisin lantin, kun hän on käsi ojossa, niin en anna, vaan ohjaan hänet lähimpään sossulan toimistoon.
Ei auta, jos puuttuu bussiraha tai putelista puolet, niin sittenkään en anna.
Mielestäni Suomalainen yhteiskunta huolehtii riittävän hyvin näitä "käsiojossa" olevia ja muitakin työnvieroksujia. (80 tuskin töitä tarvitsee)
Koskaan ei täällä (Suomessa) 80 joudu käsiojossa kerjäämään toimeentuloaan, mikäli on yhtään yhteiskuntakelpoinen. Juopoistakin huolehditaan, jos ovat sovinnolla, eikä riitaa haasta heille tarkoitetussa asuntolassa.
Jos olen väärässä, niin silloin autan, mutta riittävä selvitys on annettava, että se käsi ei ojennu minun kohdallani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1441287
- 55762
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36676- 78570
Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39566Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49530Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48522- 32520
Dina on valittu virkaan Rovaniemelle
Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.27508- 42505