Olin tehnyt hajonneisiin kohteisiin ns. omia virityksiä. Kyseessä 4 vuotta vanha Avensis. Vuotoja olin tukkinut sikafleksillä. Ensin hämmästyin sitten loukkaannuin kun katsastusmies alkoi nauramaan autolleni ja sitten Wunderbaumille ja sitten virityksilleni -Kehotti myymään äkkiä pois "koko kajakin" kun hajoavat kuulemma alle sadantuhannen. (Avensis farkku). Onko katsastusmiehen laillista nimitelllä asiakkaan autoa "kajakiksi" ?
Katsastusmies purskahti nauruun
Mitä-VVVVVVV
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kannattaa vaihtaa corollaan , mulle katsastusmies sanoi jotta hyviä pelejähän nää on ja löi leiman katsastuksen päätteeksi,taisi olla ainoa auto jota katsastusmies kehunnu mun tusinan eri merkkisiä omistaneena !
Corollan katsastus on katsastusmiehelle (ennen kats.inssi) helppo. Kehutaan auto omistajalle, tulostetaan uusi rekisteriote ja toivotetaan hyvää matkaa. Helpot massit katsastusasemille.
Sitten vain toivotaan ettei mikään niistä tarkistamattomista raidetangonpäistä ym. ala prakaamaan kesken matkan...
Eikös tuo ole aika vastuutonta että lyödään leima paperiin tarkastamatta autoa? Nukkuukohan katsastusmies yönsä hyvin? No ainakin selvisi, miksi Toyotat pärjää hyvin katsastustilastoissa.
Trollipelle...Varmasti nauraa katastuksessa kun olet joko vuoden myöhässä tai vuoden aikaisessa katsastusajasta. Kuten pelle tiedät...ainiin eihän sinulla ole kun polkupyörä ja sekin on liikaa. Mutta uudessa eka katsastus 3v. ja sitten 5v. vuosittain, ei semmosta ole ku 4v katsastus.
Jos ei eka katsastus mene läpi niin on myös se 4 vuotiskatsastus.
joku oli kirjoittanut skoda palstalle tällaisen ja aloittaja oli sitten kopioinut sen sieltä tänne, vaihtanut vain skoda -> avensis , voi että on älyn jättiläinen. voitte tarkistaa kellonajasta, se paljastaa että skoda palstalle oli kirjoitettu ensin.
Nii, skoda-palstalle saa kyllä kirjoitella älyttömiä huhaa juttuja mutta ei meidän toitsu-palstalle. Mennääs nyt Terpat taas skoda palstalle provoilemaan kuten aina ennekin
Eihän Tojotille voi kuin nauraa näin jälkeenpäin kun niistä eroon pääsi. Siinä on ehkä maailman huonoin automerkki.
Ehdottomasti on huonoin merkki.
Mazdasta hajosi kerran jarruputki katsastuksessa ja katsastusnulikka ei kyennyt pidättelemään naurua, tuskin edes yritti...
Aloittaja tietenkin tarkoitti että,hänellä oli ollut neljä vuotta. Edellisellä omistajalla 14 vuotta jota ei petteri tietenkään paljastanut ettei provo olisi pilaantunut. Mahtoi mittaristakin löytyä jo 400.000 km.
Tälle aloittaja pellelle ei kannata vastata. Monta kertaa taas vaihdellu nimimerkkiä tässäkin ja vastailee itselleen. Näkee ihan selvästi kirjoitusasusta.
Aloitelee uusia keskusteluja negatiivisessä mielessä. Älkää vastatko niihinkään.