Kallen kirppis

Mitä mieltä? Mielestäni ihan kiva kirppis ja mukava henkilökunta.
31854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Paras. On siisti ja valoisa. Hyvät hyllyjärjestelyt, joihin saa tavarat siististi esille. Hyvä, kun vaaterekit erillään, niin roikkuvat vaatteet ei peitä tavaroita. Myyjät tosi ystävällisiä.

Äänestä

Ei valittamista,ehkä Iisalmenparhain kirppis,ostajia enemmän kuin muissa.Ja mikä tärkein "suloinen" palvelu!!

Äänestä
  • Työntekijät ne vuan komistuu.
    Tännäänki ol nii nätti vaalea tyttönen ettei meenannu malttoo kottiin lähtä.

    Äänestä

  • Se on Kallen oma emäntä nii elä liian pitkään kahtele.

    Äänestä

Eikä haise tupakka

Äänestä

Paras kirppis Iisalmessa. Yrittäjänkuja on kuollut.

Äänestä

Muuten ihan siisti, mutta raput unohtuneet siivoamatta. Aika paksu pöly ja paljon roskaa.

Äänestä
  • Jos olet allerginen, niin ethän sä voi kirppiksiä kiertää???vai muutenko piti jostain inistä!ota luuttu muk.siivoa raput jos et yli pääse.INISIÄ!

    Äänestä

  • Firma mainostaa itseään ja heti älähtää, kun joku esittää muuta kuin pelkkää hymistelyä.

    Äänestä

  • Hahaa... Luulenpa, että Kallen kirppiksellä on ihan muut tavat mainostaa itseään, kuin tulla tänne sitä tekemään. ;)

    Äänestä

  • BillyArska kirjoitti:

    Firma mainostaa itseään ja heti älähtää, kun joku esittää muuta kuin pelkkää hymistelyä.

    Totta.

    Äänestä

Mukava paikka ja todella siisti.
Ainoa mikä "ärsyttää" on että nämä uuden tavaran myyjät on löytäneet sinnekin jo.
Kuopiossa valloittavat paikkoja ja sama ilmiö näköjään Iisalmeen tulossa.
Mutta pöydän kerran vuokranneena todettava että kauppa käy :)

Äänestä

:D taasko alkaa Iisalmen kirpparien mollaaminen ! Hankkikaa elämä !

Äänestä
  • Tuskinpa ne KUOLLEET kirjoittelevat,,,,,,,,,

    Äänestä

Kirppari, jossa mukava käydä! Vähän ahdasta paikoin, mutta sopu sijaa antaa. :)
Muutenkin kirpparit siistiytyneet/järkeistyneet(?) viimeaikoina, pyörähdin tänään ekaa kertaa lähetyskirppiksellä, wau!

...sitten pyörähdin myös yrittäjäntiellä... Auts... Isot tilat ja potentiaalia varmasti, mutta mitä tapahtunut? :/

Äänestä

Kallen kirppis paras ja Kalle fiksu tyyppi!

Äänestä

Onhan se hyvä jos itse kysyy ja itselleen vastaa ;)

Äänestä

On se kumma,kirppiksellä myydään tavaroita tosi halvalla ja silti pitää vielä varastaa! Mut niinhän se on et rosvo on aina rosvo,jonkin lainen sairaus sekin lienen,mut keljuttaa pirusti kun vuosi sitten melkein uusi nahkatakki vietiin,ei tosin Kallen kirp.Auttaako hälyt vaatteissa?tuskin.

Äänestä
  • Tuskin auttaa. jos jotain halutaan viedä niin se keino löytyy. Ja tavaroihin ei hälyjä voi edes laittaa. Kamerat on tietysti yksi keino mut niitäkin voi väistellä kun osaa, ja niiden nauhojen katsominen muutaman euron tavaroiden takia on melkoinen homma. Harmittaahan se mutta varastelua on joka kaupassa, se pitää vaan hyväksyä kun kamojaan vie myyntiin :(

    Äänestä

Tallentava kameravalvonta joka välikköön, niin rupeaa rosvot vähenemään.

Äänestä

Täyttä kuraa.....

Äänestä

Ehdottomosti Iisalmen paras kirppis! Mukava käydä joka kerta :).

Äänestä

Kuopiossa Kallen kirppis oli aika floppi. Latasi nettiin halventavia videoita asiakkaista. Aika alhaista touhua kaverilta joka näyttää narkilta.

Äänestä

miten niin

Äänestä

ihan hyvä kirppis

Äänestä
  • Paska kirppis.Asiakkaita halveksiii. Ei tolkkuu olluna ukola.

    Äänestä

  • Ilmankos mäni nurin kuopion pulju. Nauraaa.

    Äänestä

Kyllä
Niiden trokarien pöydissä ylihintaista sontaa.. Eräällä vakio pöydän pitäjällä varsinkin! Trokaa toiselta kirpparilta ja tuo puolta kalliimmalla myyntiin luulisi hävettävän ? On niin näkyvää touhua

Äänestä
  • Teet itse samaa. Pöytävuokratkin maksamatta!

    Äänestä

Samat roinat pyörii kuukaudesta toiseen joillain pitäjillä eikö kannattaisi laskea hintoja? Niin tavara liikkuisi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaaanaaa kirjoitti:

Mitä mieltä? Mielestäni ihan kiva kirppis ja mukava henkilökunta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu