Aina kun yritän käydä Porvoon Emäsalon Gulffissa tankkaamassa, niin asema on rikki. Milloin automaatti ei huoli korttia, milloin mittari on jäänyt jumiin ja vaikka letku on paikoillaan se luulee että tankkaus on käynnissä, milloin mitäkin.
Oletteko huomanneet samaa vai käykö mulla vaan huono tuuri? Aseman tankkauspiste vaikuttaa sen verran iäkkäältä, että herää epäilys että siellä mennään orkkis vehkeillä ja toivotaan että ne toimii.
Emäsalon Gulfin bensis aina rikki?
kulfkulfkulf
2
113
Vastaukset
- Pettynyt11
On se ilmeisesti totaalisen rikki. Yritin eilen tankata sijnä onnistumatta. Eikä ollut mullekaan eka kerta tällä asemalla.
- kuuhunsuksija
Samoja kokemuksia, ja jatkossa tankkaankin hamarissa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101701- 1711648
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691548Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231328Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901225Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146983Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c71977- 98927
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr190841Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211801