mitään tämän tapaista: "Okei, näyttää siltä että olet kiinnostunut. Kulttuurissamme on tapana, että miehet kilpailevat naisista, ja nainen valitsee kumppanin. Naisilla on myös tapana asettaa erilaisia vaatimuksia hinnaksi seksuaalisesta aktiviteetista vartalonsa kanssa. Nyt on kuitenkin sillä tavalla hassusti, että ei vois vittu vähempää kiinnostaa vittusi, feminismisi, vaatimuksesi, leikkisi, loukkaantumisesi, joten suoriuduppa nyt hevon vittuun siitä."
Ei voi sanoa, ei. Täytyisi osata torjua nätisti.
Ei voi sanoa, ei. Täytyisi osata torjua nätisti.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Kiitos. Tämän halusinkin kuulla! Rumenit hetkessä! B)
Oletko ihan varma, että aloitus oli sinulle? Tai jollekin täällä palstalla?
Oot nainen.
Ei kun mieheltä ja tiedän vielä keltä! Kiitos paljon! :)
Nainen se on. Mari
Ei se multa oo..:(
Musta toi kuulosti ihan hyvältä. Sä olet eksään verrattuna joku vastavalmistunut pattijokelainen.
Lisään: annas kun mä opetan. Tää on paras: joo, mutta kun mä haluan vaan seksiä. Niin kun mulla ei ole tunteita. Kai mä olen sellainen tunnevammainen. En pysty sitoutumaan. Mut saa sitoutumaan seksin avulla. Ja sitten on pää kipeä....
Katsos, sä olet ihan harjoittelija naisen loukkaamisessa. Ei noin. Voi poikakulta.
Tarkoitus ei oikeastaan ollut loukata. Pointti on, että on turhauttavaa olla joidenkin mielestä himokas mies, joka pyrkii juuri heidän kanssaan sänkyyn. Koska he ovat niin upeita pakkauksia, että kaikki miehet vaan kuolaa heitä. Miksi nainen olettaa, että kaikki miehet haluavat suhteen juuri hänen kanssaan?
Mikseivät olettaisi. Hehän saavat ehdotuksia muilta miehiltä, ja jos ovat jostain syystä kiinnostuneita sinusta, mikä on kyllä minulleKIN arvoitus, toivovat, että mies josta he ovat kiinnostuneita haluaisi suhteen heidän kanssaan. Miehet haluavat usein naisilta seksiä ja naiset miehiltä. Joillain parinmuodostus perustuu tähän yksinkertaiseen perustarpeeseen. Minulla on kokemusta asiasta kuten yllä totean. Mutta en oleta, että mies haluaa pelkästään sitä, jollei hän itse ota asiaa esille. Ja jos ottaa, lähden meneen. Joten neuvoni sinulle on edelleen varsin pätevä.
Luuletko sinäkin tuntevasi minut? Miksi se voi olla sinulle arvoitus, kun et tunne minua?
Miksi oletus on, että mies automaattisesti haluaa seksiä naisen kanssa?
Oliko sulla joku neuvokin? Jotenkin tuntuu siltä, että aloitus ei ehkä ihan sulle ollut. Suntyyppiselle.
Ehkä sä olet niiden naisten mielestä himottava mies? Nyt pitää vaan kysyä, että oletko suosittu mies palstalla vai ihan oikeassa elämässä? Ne on katsos kaksi eri maailmaa.
Et ole tarpeeksi ovela.
Ei todellakaan oleta..
Naiset on valikoivia kuten miehetkin..
En pidä itseäni mitenkään erityisen ihmeellisen näköisenä naisena. Seuraa on silti aina ollut ja minusta miehellä täytyy olla vähän itsetuntoakin. Itse muistan, että nuorempana eräs poikaystäväni tykkäsi, kun laitoin lyhyen hameen ja korkokengät ja hän sanoi aina kauniisti, että näytät hyvin nätiltä.
Eikä meitä voisi vähempää kiinnostaa sinun markkina-arvoteoriasi, itse luomasi kilpailuasetelmat tai viestiisi sisäänrakennettu huorittelu ja sovinismi. Niin että suoriuduppa nyt hevon vittuun täältä. Terveisin: naiset.
Juuri tätä tarkoitin. Mikä saa sinut olettamaan, että tuollainen viesti kiinnostaisi?
Markkina-arvoteoria ei kiinnosta, enkä lienee huoritellut ketään? Miksi vedät huora-kortin esiin? Mikä on syy? En edes halua ajatella. Älä edes puhu tuollaisia!
Viestisi on kohdistettu selvästi jollekin tuntemallesi miehelle. Miksi oletat, että kaikista Suomen miehistä juuri hän on täällä? Etkö voi käsitellä traumojasi tämän miehen kanssa?
Hieman epäilen, että esim. Muslimikulttuurista tuleva nainen kovin aggressiivisesti koittaisi sua iskeä, mutta kaikki on tietysti mahdollista. Olet kyllä siinä oikeassa, että nainen on se joka valitsee ja niinhän sen pitää ollakin.
Entä jos mies ei ole valittavana? Miksi pitää häiritä kaikkia miehiä?
Vielä kerran selvennykseksi, ei ole kenellekään täällä palstalla.
Muslimikulttuurista...? Mitäh? :D
Käytä lainausmerkkejä oikein niin ei tule väärinkäsityksiä. Vittu, että täällä ei osata kirjoittaa.
Mitäs jos nyt vaan vittu sanoisit sen suoraan ja rehellisesti sille, jolle se pitää sanoa. Mitä vittua sä täällä sitä hoet.
Hehee, kyllä se ajan myötä tulee ilmi. Ei kenellekään tietylle. Muutama tyyppi oli mielessä. Menneisyydestä. Ei ole ajankohtaista, vaikka tuleehan näitä vähän väliä.
ehkä sun kandee käydä maksullisissa vaan. Pääset helpommalla.
Kommenttien taso...
Aloituksesi arvoinen. Sulla olis opittaaa naisista hyvin paljon.
On suoraan verrannollinen aloituksen tasoon...
Jos minulle tahtoisit tuon sanoa, niin sanon, että hyvä, kun sanoit. En jaksa oikoa mitään väärinkäsityksiä. En ajattele sinusta mitään pahaa. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin. Kiitos, kun sain sinut tuntea.
Selkeääkn selkeämpi palsta- ankeriaan (palstavänkyttäjä akan) aloitusprovo taas! ;D
Älkää enää noteeratko mustasukkaisuusliemissään kurlaavan aloittajahyeenan provoja täällä ;D
Parannuksen ja anteeksiannon jälkeen on tuleva aika, jolloin ei enää mutkistella.
nainen on aina epäilyttävä haukka jonka löytää täältä esittämässä vaatimuksiaan onnee!
Onneksi miehillä ei ole mitään vaatimuksia. Ne haluu vaan pusia, halia ja nukkua lusikassa.
on ihan naisten oma valinta pukeutuuko ne puoli alasti niin että kaikki on esillä vai miten pukeutuvat. Ei siihen ole yhdelläkään miehellä sanottavaa että kyllä ne vaatimukset tulee sieltä kautta. Varmasti kummallakin osapuolella on toivomuksensa mutta tälläinen menee jo aivan naurettavaksi.
Siis et halua että kukaan nainen lähestyy, koska heillä on vaatimuksia. Pelkäät, ettet täytä vaatimuksia? Onko sinulla vaatimuksia naiselle? Laihuus, isot tissit, nuoruus, paljon rahaa?
Aloittaja vissiin tarkoittaa että on kiinnostunut miehistä eikä naisista, eikä tykkää kun naiset tyrkyttää itseään.
Näi minäkin ymmärrän.
Fiksut osaa silti käyttäytyä!