olen yksin joka päivä, en vain pysty menemään ihmisten ilmoille ja teen aina jonkun tekosyyn että en tapaa, eilenkin kaveri soitti ja en vastannut, en vain pystynyt. en tuo muille mun murheita, olen kauhea ihminen. näen myös näkyjä että joku vakoilee mua siksi parempi olla yksin. auttakaa miten pääsen eroon peloista että pääsisin elämään normaalia elämää
ystävättömyys
4
52
Vastaukset
- auttajasi
En tiedä onko tämä hyvä neuvo, mutta koita puhua jollekkin joka ymmärtää asiasi, ja haluaa kuunnella. Jos se ei ole kaveri, eikä perheenjäsen, niin lääkäri tai psykiatri kuuntelee ja neuvoo. Kannattaa silti etsiä kaveri joka ymmärtää tilaasi ja ei pakota sinua ahdistaviin tilanteisiin.
- Pelastunut
Luulen ymmärtäväni sinua... Neuvoisin sinua kokeilemaan Jeesusta! Rukoilet ihan yksinkertaisesti esim... Jeesus, jos olet olemassa ja kuulet minua, ole minulle syntiselle armollinen ja auta minua ahdistuksessani!!!
Itse olen Jeesuksen auttamana selvinnyt vakavasta masennuksesta ja päässyt lääkkeistä kokonaan eroon... Kiitos Hänelle, Herralleni Jeesukselle Kristukselle, ylistys ja kunnia Jumalalle!!! - ylöspäin
Jotakuta saattaa usko Jeesukseen auttaakin,mutta toisten mielenterveysongelmia se saattaa todella pahentaa!!! On niinpaljoväärää uskovaisuutta liikkeellä nykypäivänä ja jos olet yksin eristyksissä muista,se tosiaan voi tuoda esim demonipelkoja,ääniä yms kamalaa mukanaan...Eli suosittelen nyt aloittajaa olemaan hteydessä mielenterveyspuolen ammattilaisiin,he osaavat auttaa alkuun :) Lisäksi suosittelen KUNTOILUA sekä terveellistä ruokavaliota,rauhoittavaa musiikkia ja kirjoittamista itseapuna. Olen myös ollut hyvin erakoitunut ja masentunut välillä vieläkin ja tiedän,että usko Jeesukseen kantaa pahimpien yli,mutta varoituksena sanon,ettei kaikeen hihhulointiin ja hurmokseen herkän ihmisen pidä mennä mukaan! Seurakunnissa on monenlaisia hekilöitä,eivätkä kaikki ole hyvää tai luotettavaa seuraa. Onnea matkaan!
- HellsBells
Kannattaa ehkä pitää yhteyksiä ihmisiin (sellaisiin joiden kanssa on hyvä / siedettävää olla tekemisissä) yllä sen mukaan kuin on voimia. Eli vähän enemmän kuin vaivattomasti onnistuu (= ei yhtään). Siitä voi sitten lisätä / vähentää jne.
Houru- ja lakikirjauskonnollisuuksista on hyvä pysyä etäällä, fiksummat voi sitten taas auttaa, jos sellaisia jostain löytää. Kannattaa käyttää ennen muuta järkeä (myös ja varsinkin silloin, kun on kyse asioista, joita ei ns. "järjellä ymmärrä")
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996053
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774