KAJAANI ON PASKA IHMISET OVAT PASKAPÄITÄ PASKA PASKA PASKA PAIKKA MITEN KAJAANISSA VOI ASUA KUN NIIN PALJON PASKAA KUKAAN TERVEJÄRKINEN EI ASU TÄSSÄ PASKAKAUPUNGISSA PASKA PASKA PASKA PASKAA JOKAPUOLELLA PASKAPÄISET KAJAANIN JUNTEISTA JUNTIT PASKAPÄÄT
KAJAANI ON PASKAPAIKKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26
117
Vastaukset
- jostainmuualta
Taidat olla kajjaanista?
- Eläsiinä
Paikkasi on siellä ja saat kavereita työhön.
- Kateus_voimavara
Olen samaa mieltä ja muuttaisin välittömästi täältä pois, mutta mieheni ei suostu muuttamaan. En ole missään tuntenut niin kateellisia ihmisiä kuin Kajaanissa. Täällä kateudesta on tehty pitkälle hiottu taiteenlaji. Esim. eräs yrittäjä kertoi vaihtaneensa firman pakettiauton tuoreempaan, niin asiakkaat tuumivat, että en osta sulta enää mitään, kun sulla on vara kerran uusia auto! Asiakas olisi ollut tyytyväisempi, kun firman keikat olisi hoidettu loppuun ajetulla ruosteläjällä.
- Pätmän69
Isäs olisi kannattanut ruiskauttaa mälli kakkoseen kun sinua teki.
- Anonyymi
Pätmän69 kirjoitti:
Isäs olisi kannattanut ruiskauttaa mälli kakkoseen kun sinua teki.
Niinhän se isä tekikin. Ensimmäinen kajjjaanilainen, joka syntyi peräaukosta
- muutaOuluun
muuta Ouluun
- likkakuurnasta
Kajaani on Suomen paras kaupunki!
- NisseGeeBodom
taas se pieruhahmottelija hahmottelee...
- gallewille
Kajaani on hyvä työtätekeville.
- anarkisti
Kateellisia löytyy joka paikasta.Olen itse kotoisin Raumalta ja porukka on ihan perseestä. Joten perustetaan kommuuni ja suljetaan muu maailma ulkopuolelle. Jos kiinnostaa ajatus kommentoi tähän kirjoitukseen.
- 253534534534534
Narkkeja, juoppoja ja väkivaltaa! Suurin syy saada Kajaanissa turpaan on kateus! Aina ollu ja aina tulee olemaan!
- likkakuurnasta
Olen TÄYSIN samaa mieltä!!!
- HomoHater494
Häve mesta koko Kajaani! Varsinki ne homot!
- HomoHater494
jäi taas mainitsematta olen gay-homo
- EmilvonAxe
Pätmänillä on puolangan suurin terska
- Ameriikan_Hannes
Tähän voin yhtyä ja olen yhtynytkin.
kirjoittaa
Ameriikan Hannes
- Anonyymi
Houkutellaan ammattiosaajia paluumuttamaan takaisin tarjoamalla vakityötä, mutta irtisanotaan koeajalla. On yleinen meininki. Ei hyväksytä liian päteviä työntekijöiksi. Pitäisi olla vaan vitun nöyrä, eikä uusia oppeja saisi tuoda tullessaan.
- Anonyymi
Tuliterään keskussairaalaankaan ei saada lääkäreitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuliterään keskussairaalaankaan ei saada lääkäreitä.
Kuka tänne tulee..pois löhtijöitä on ilmaantunut
- Anonyymi
Totta täällä on kateellisia ja ilkeämielisiä ihmisiä. Yksi naapuri esim.joka manipuloi vuokralaisiaan puhumalla pahaa naapuristaan. Nämä naapurit sitten kulkevat suut nurin päin ohitse vaikka emme edes tunne heitä. Mielestäni nämä naapurit ovat tyhmiä, sillä lähtevät tällaisen ilkeän juttuihin mukaan. Fiksut ihmiset eivät lähde tällaiseen. Täällä tappelevat politiikot ja puukottavat omiaan. Persuissa on viime vuosi ollut tätä, siellä hirmuhallitus ja kaksi pääjehua luulevst olevansa yli-ihmisiä., Mikäli tunnette yhtään tätä porukkaa niin tiedätte varmasti..sieltä on moni lähtenyt pois.
- Anonyymi
Voi kamalaa, että ihan yksi naapuri joka mainipuloi...hellanlettas sentään, ei varmana muissa kaupungeissa tuollaista ole...huoh!
Minä näköjään asun sitten sellaisella alueella, että naapurit on mukavia, kukaan ei tietääkseni ole ollut koskaan ilkeämielisesti kateellinen...vai, voiskohan se olla niin, että niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
ELi ..... - Anonyymi
Sanna kuvittelee ja juo kalja😊😊a, sellainen hallitus meillä nyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi kamalaa, että ihan yksi naapuri joka mainipuloi...hellanlettas sentään, ei varmana muissa kaupungeissa tuollaista ole...huoh!
Minä näköjään asun sitten sellaisella alueella, että naapurit on mukavia, kukaan ei tietääkseni ole ollut koskaan ilkeämielisesti kateellinen...vai, voiskohan se olla niin, että niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
ELi .....Kuule Kainuussa on paljon ..ja kyllä niitä löytyy jokapaikasta. En asu itsekkään Kainuussa, mutta missä asun niin ihan yhtä kateellisia ja ilkeämielisiä on täälläkin.
Kuulin, että Lohja, Nummela, Espoo ihan pahimmat tappelijoiden ja ilkeiden ihmisten mestoja.
Itse tulen hyvin toimeen ysävieni ja naapureitteni kanssa.
Siellä taittaa olla yksi …
- Anonyymi
Junk junk kakkonen on ykkönen
- Anonyymi
Onko joku paikkakunta Suomessa missä ei olisi tuloeroja ja kateutta?
Joku voisi kertoa? Autot eri-ikäisiä ihmisillä?Rakennukset eri vuosina rakennettu jne?
Kilpailu on hyvästä,kun se on tervettä se pitää maailman liikkeessä..- Anonyymi
Ei kyllä löydy, jokapaikassa löytyy kateellisia ja ilkeitä ihmisiä.,siitä ei pääse mihinkään.
Politiikot tappelee , vsikka pitäisi olla lojaaleja ja näyttää hyvää esimerkkiä kansalaisille. Ksinuussa uksi esiin tullut puolue..pelkää itseään täynnä ja tappelua..pois lähteneet useat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "884209Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293203No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10939
- 134921
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770