Miten kreikkalaiset voi kuvitella että, eu kohtelee heitä kaltoin, kun ei anna lisää rahaa!
Veroja ei haluta maksaa! Velkoja ei haluta maksaa taksin, vaan vaaditaan lisää rahaa!
Leikkauksia ei haluta tehdä, aina on vika josssin muissa kun itsessä!
Huijaamalla pääsivät eun jäseneksi ja 8-vuodessa levis koko ..ska käsiin, nimittäin muiden maiden käsiin!
Kreikalla on komea laivasto, aloitetaan vaikka realisointi siitä!
Veroja ei haluta maksaa! Velkoja ei haluta maksaa taksin, vaan vaaditaan lisää rahaa!
Leikkauksia ei haluta tehdä, aina on vika josssin muissa kun itsessä!
Huijaamalla pääsivät eun jäseneksi ja 8-vuodessa levis koko ..ska käsiin, nimittäin muiden maiden käsiin!
Kreikalla on komea laivasto, aloitetaan vaikka realisointi siitä!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuvittelu käy ihan helposti: kansa ja sen pääministeri eivät kumpikaan ymmärrä taloudesta mitään. Kansa luuli äänestäneensä itsensä veloista vapaaksi viime sunnuntaina ja juhli asiaa näyttävästi kaduilla. Miten tiedon taso voi olla niin alhainen, että velallinen luulee itse voivansa päättää velkojensa anteeksiannosta? Luulisi, että tämä olisi mahdollista ainoastaan pimeimmässä Afrikassa.
Sinänsä aika surullista, mutta valitettavasti totta. Olen aina sympatiseerannut Kreikkaa, mutta turha muun Euroopan on kustantaa sen menoja iankaikkisesti. Parempi kerta rutina kuin ainainen kitinä.
Totta turiset. Kokeneena kreikan käviänä, olen monesti ihmetellyt tätä kuititonta kaupan käyntiä.?! Veroja maksamalla yhteiskuntaa pyöritetään. Kirpputori kauppa pyörii kuitittomana, yleensä.
Jotenkin tuntuu kummalta, kuinka eurooppalainen kansa ja vielä sivistynytkin, voi olla noin "höynäytettävissä". Mitenkä kuvittelevat yhteiskunnan pyörivän ja ennenkaikkea kuka sen kaiken maksaa? Mutta aina on joku vissiin asiat hoitanut, ja kun nyt tulee stoppi, niin syy on sitten kaikissa muissa kun itsessä.
Onkohan kreikkalaiset jotai sukua somaleille kuulostaa ihan samalta.
On väitetty, että suomalaiset olisivat sukua mongoleille.
Mongolit tappoivat ihmisiä kylmäverisesti ja varastelivat.
Niinkö suomalaset nykyään tekee, tappavat ja varastelevat? Kreikkalaiset elävät kyllä meidän piikkiin ihan niin kuin somalitkin.
Krekut, italiaanot, espanjalaiset ja suuri osa ranskalaisistakin kuuluvat mutakuonojen ryhmään, ovat alkujaan kaikki arabeja.. yritetään ymmärtää.
Taas työnnetään rahaa Kreikalle! Velkaa maksetaa velkarahalla, kuinka tämä yhtälö toimii?
Kertokaa miten se onnistuu? Rahaa on mätetty vaikka kuinka ja paljon. Minne ne edelliset on mennyt? Samaan pohjattomaan suohon menee taas tämäkin tukipaketti! Että päättäjöt on tyhmiä! Ja kreikkalaiset rikkaat hykertelee, onnessaan tulipahan taas huijattua.
Ja köyhä kansa riutuu.