Elämäni pisimmät kuusi viikkoa takana, ja melkein samat vielä edessä siltä tuntuu:( Kestänkö mitenkään? Pistit mut elämäni pahimpaan paikkaan, vaikka et sitä ehkä itse tiedä vielä!? Rakkaus suhun on kantanut mua ja antanut voimia kun en ole sua voinut nähdä. M->N. Sulle:) https://www.youtube.com/watch?v=lQgl0oNWFI4
SULLE RAKAS:)
16
<50
Vastaukset
- viestiä
Saisit kertoa tuosta rakkaastas enemmän, että joku osais omia sun viestis.
- veikkaanmä
Tää oli vissiin M-naiselle.
- rakkaudellatämä
Vain sydämmeni purkua!
- sinävasemmalta
Munkin sydämmessä on 2 M:ää...ja samat on fiilikset kantanut olet ja voimia antanut. Ja ikuisesti minä kuljen oikealla puolellasi.
- ihanastikirjoitettu
<3
- rakkaudellatämä
sinävasemmalta kirjoitti:
Munkin sydämmessä on 2 M:ää...ja samat on fiilikset kantanut olet ja voimia antanut. Ja ikuisesti minä kuljen oikealla puolellasi.
Kiitos ❤
- tääonsinulle
tämä on kaunis kappale ,,kuuntelen useasti tätä...mut itku tulee väistämättä..kun ajattelen häntä ...ja niin se on useasti paljon sanomatta jää ...ainakin minulla kuinka monesti haluaisin hänelle sanoa.
- pikkukb
Kyyneleet;Ne aikaseks sait.Miks kuusi viikkoa taakse ja eteen.?
- Miehelleee
Hieno kappale valinta.... Liikutuin ajatellessani häntä....
- kuvaoliskiva
Taidat olla yksin kotona...
- aurinkoaidästäää
Aloittajalle : ) Laitappa mulle tekstiviestiä tulemaan niin loppuu ikävöinti. Oikealla HÄN(M)ELLÄ on numeroni, minulla ei hänen. Mukavaa päivää kaikille...kesä se on tääkin..
.vaikka ikävissä kärvistelläänkin... - rakkaudellatämä
aurinkoaidästäää kirjoitti:
Aloittajalle : ) Laitappa mulle tekstiviestiä tulemaan niin loppuu ikävöinti. Oikealla HÄN(M)ELLÄ on numeroni, minulla ei hänen. Mukavaa päivää kaikille...kesä se on tääkin..
.vaikka ikävissä kärvistelläänkin...Niin on, mutta olisitko juuri hän?:)
- aurinkoaidästäää
Onpa aikuisten oikeesti jännää...meidän juttu eteni keväällä, ja toivoakseni mennään hitaasti mutta varmasti toista kunnioittaen eteenpäin. Rakkaudessa jaksaa odottaa häntä oikeaa, mahdollisesti elämänsä viimeistä suurta rakkautta. Niin paljon on hyvää ja olo hänen seurassaan rauhaisa.
- rakkaudellatämä
aurinkoaidästäää kirjoitti:
Onpa aikuisten oikeesti jännää...meidän juttu eteni keväällä, ja toivoakseni mennään hitaasti mutta varmasti toista kunnioittaen eteenpäin. Rakkaudessa jaksaa odottaa häntä oikeaa, mahdollisesti elämänsä viimeistä suurta rakkautta. Niin paljon on hyvää ja olo hänen seurassaan rauhaisa.
Olet oikeassa! Rakkaudessa jaksaa odottaa!:)
- kortti1
Vai niin. Kaipaan sua täällä omissa ajatuksissa. Eipä se ikävä tästä mihinkään häviä
miettimällä.
With love. - Rakkauttaon
On tainnut olla aika riuduttavaa rakkautta, jos voimat ovat menneet ja oletkin saanut voimia siitä ettette ole nähneet, oisko se sittenkin parempi, ettette näkisi enää koskaan vai onko niin, että ne omaa mieltä vaivaavat asiat tekevät siitä rakastamisesta henkisesti raskasta. Tuo kappalevalintasikin viittaa siihen, ettet ole puhunut. Joten neuvoni on, että ala puhumaan tai viestimään hänelle tuntojasi, se helpottaa kummasti elämääsi ja varmasti hänenkin epätietoisuudessa elämistä. Siis ihan yhtälailla hänkin kärsii tilanteestanne niin kuin sinäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455060Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481239Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101189- 131123
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171007Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3895Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27753