Usein nykyisenlaista seksuaalista liberalismia kuulee kritisoitavan siitä syystä että se luo räikeää epätasa-arvoa miesten välille. Eli samallalailla kun Marxin mukaan pääoma kerääntyy kapitalistisessa yhteiskunnassa harvojen käsiin on myöskin naisilla taipumus kerääntyä niiden harvojen, erittäin tasokkaiden miesten käsiin. Sitten taas on miehiä joilla ei käytännössä ole mahdollisuutta saada koko elämänsä aikana minkäänlaista naista - ei vaikka mitä tekisi. Tavismies tietenkin painottelee jossain näiden kahden ääripään välillä mutta jos nyt vertaa sitä 10-20 seksikumppania jotka keskimääräiselle miehelle tilastojen mukaan kertyy elämänsä aikana jonkun Tauskin 10 000:een seksikumppaniin niin ei tarvitse omata kovinkaan hyvää matikkapäätä ymmärtääkseen että seksuaaliset "tuloerot" ovat kulttuurissamme kovin suuret ja epätasa-arvoiset.
Vielä eivät ole kt- ja at-miesten muodostama miessukupuolen enemmistö noussut barrikadeille vastustamaan naisten ja yt-miesten heihin kohdistamaa sortoa. Keskitason mies joka saa edes joskus ja pääsee parisuhteeseen uskoo naiivisti että vallitseva systeemi palvelee pääsääntöisesti myös hänen omaa parastaan. Moni alemman tason mies taas saattaa murtua alistajiensa pilkan ja syytösten edessä ja alkaakin pitää itseään syypäänä omaan naisettomuutensa ja ajatella että: "Kyllä minäkin vaan jostain löydän naisen kunhan vain oikein pinnistän" vaikka terve maalaisjärki sanookin ettei tuollainen ole missään olosuhteissa yksinkertaisesti mahdollista. Koska herääminen vallitseman systeemin mädännäisyyteen tapahtuu vain yksittäisissä yksilöissä joilla ei ole oikein mitään yhteyttä toisiinsa ei mitään laajempaa yhteiskunnallista heräämistä ole vielä toistaiseksi tapahtunut. Moni ATM tyytyykin liian suuren vastuksen edessä elelemään hiljaista mutta katkeraa MGTOW-elämää tai vaihtoehtoisesti päättämään päivänsä - mikä sekään ei tunnu oikein ketään kiinnostavan.
Kuitenkin tulevaisuudessa asiat voivat olla toisin ja pariutumismarkkinoilla paitsioon jääneistä miehistä saattaa muodostua todellinen yhteiskunnan eheyttä uhkaava voima heidän vaatiessaan YT-alfamiesten päitä pölleille ja naisten kollektivointia. Tiedämmehän vanhastaankin että nimenomaan naisettomiksi jääneet nuoret miehet ovat juurikin sitä radikalisoitumiselle kaikkein altteinta ainesta. Väkivaltaiset yhteiskunnalliset kumoukset voidaan kuitenkin estää luomalla järjestelmä joka perustuu oikeudenmukaisuudelle ja heikommista välittämiselle. Siis aivan samoin kuin tehtiin 2. maailmansodan jälkeisessä Euroopassa kommunismin patoamiseksi.
Seksuaalisuutta ylenkaiken palvovassa kulttuurissa olisi tärkeää että kaikilla yhteiskunnan jäsenillä olisi mahdollisuus päästä osalliseksi tuosta koko ihmiskuntaa koskevasta korkeammasta onnesta. Seksuaalinen hyvinvointivaltio ei tarkoita täydellistä tasa-arvoa eikä esim. sitä että jokaisella miehellä pitäisi olla 200 naista käsittävä haaremi jossa alta parikymppisten naisten neitsytpimpit poksahtelisivat aamusta iltaan ja illasta aamuun - ei, koska tuollainenhan on sula mahdottomuus. Kyse on vain kompromissista jossa tuloeroja pyritään vain tasaamaan muttei kokonaan poistamaan eikä muutos näy nähtävästi YT-miesten asemassa. Mikään ei estä myöskään naisia luopumaan omasta nirppanokkaisuudestaan ja antamaan välillä myöskin niille vähemmän tasokkaille miehille eikä se aiheuta heille tosiasiassa myöskään mitään ylimääräisiä kustannuksia.
Tärkein kysymys eli mitä tuollainen hyvinvointivaltio käytännössä sitten toteutetaan on toki vielä tarkemmin ratkaisematta. Ensimmäisenä mieleen tulee tietenkin bordellien laillistaminen ja itse veisin tätä ideaa eteenpäin vielä saattamalla seksuaalisten palvelujen saatavuus helpommaksi esimerkiksi tuottamalla julkisin varoin rahoitettuja seksuaalipalveluita esim. terveyskeskusten yhteyteen. Myöskin tyttöjä ja naisia voisi pedagogiikan avulla koulia myöntyväisemmiksi myöskin niiden vastenmielisempien miesten kanssa harjoitetun seksin suhteen. Näin saadut parannukset yleiseen tilanteeseen eivät välttämättä ole kovinkaan kummoisia mutta ainakin omasta mielestäni sentään kokeilemisen arvoisia. Sitäpaitsi mielestäni nykytilanteesta ei ole suunta muualle kuin ylös päin.
Ajatus seksuaalisesta hyvinvointivaltiosta
nihhhhhhhhhhh
2
<50
Vastaukset
- faceless
Typerä ajatus.
- Hahah
Eli toisinsanoen naisia pitäisi pakottaa harrastamaan seksiä miesten kanssa joiden kanssa hän ei halua? Hmm...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722