Terve veneilijät tuli tossa hyvä idea kun oltiin velipojan kanssa kuhaa uistelemassa eilen Mulla on veneenä verkko särki 435 kone 20 kymppinen yamaha toimiva paketti uisteluun. mutta kun tulee tota kaljaa juotua muutamia pulloja illassa .siinä uistelemassa tuppaa alkaa kusettamaan paikallaan istuessa eikä viitsisi jatkuvasti rantaankaan mennä . Niin tässä olisi ratkaisu ongelmaan joka veneestä löytyy melko varmasti tankkaus suppilo ja jonkunlainen kanisteri ei muuta kun suppilo vain kanisteriin ja kulli suppiloon ja antaa kusen virrata ei tule kusta veneeseen. Toinen myös hyvä vaihtoehto on kun laittaa suppiloon letkun pätkän letku yli laidan. Tässä olisi varmaan vielä kehittämistä mutta kyllähän Suomesta löytyy noita työttömiä insinöörejä .suomi nousuun ...terv julle saldosta
Halpa ratkaisu
Julle45
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvä julle tollasia keksintöjä suomi tarvitsee nyt kipeästi toivottavasti olet hakenut patenttia tolle keksinnölle koska meitä uistelijoita on paljon ja kyllähän toi bisse maittaa .tossa olisi hyvä pk yrityksen paikka mitähän valtio valta suhtautuu tohon liike ideaan tosi hiono juttu ...kuha mies
Voit korvata pohjatulpan letkulla joka nousee vesirajan yläpuolelle ja siihen sitten suppilo. Ei tarvitse edes nousta seisomaan.
On kokeiltu alkaa loppukesästä haisee kusi
Voisit uistelemaan lähtiessä laittaa vanhuksille tarkoitetun vaipan pöksyihis, nini ei tarvi kaikenmaailman suppiloiden ja kanistereiden kanssa puljata.