Pyhäjärven pulushakin pelaajien ja pulunpaskalevittäjien parveiluun ei ole syytä osallistaa ei itseään eikä liioin kesävieraitaan.
Pysytään kaukana Makasiinitorilta ja tapaamisista propakandapolitrukkien kojuilta.
Pyhäjärvellä on ikävästi perinteinen tapaamistapa sitä, että omat väet syötetään saduilla ja vieraat voidellaan valheilla. Tauti on levinnyt pahasti ja suosittelen, ettei sikahuuman saastuttamia paikallispolitiikkoja pidä kätellä, koska silloin sinutkin vedetään sinutkin mukaan heidän "meillä on valtaa ja voimaa"-mielikuvitusmaailmaansa vahvistaen, että nyt olet vankka asian-ja aisankannattaja heidän lapsellisissa juonissaan.
Kihupäivät-kotiseutupäivät boikottiin!
20
<50
Vastaukset
- kierojaihmisiä
meidän ruokakunta pohtii ainakin tarkoin, lähteäkö mieltänsä turhaan täyttämään provoilla ja teeskentelemään hyväksymistä, että paikalliset ihmiset olisivat ystävällisiä ja kohteliaita niin edessä kuin takanapäin.
- katinjalat
Olen päättänyt, että meidän perhe ei pilkistele Kihuilla. Sielläpä olkoon koko p-sakki.
Vai että Kihurauhan julistaja Tarmo Rapo. Hyi, hävetkää!!- Aikansaelänyt
Onneksi ymmärsi pysyä poissa. Se siitä!
Todettu jo Kihupäivistä:) Oli kepun järjestämä vaalien aloitus tilaisuus.
Kuulemma M. Pekkarinen pääpuhujana. Siinä se lienee.
Kaupunginkassaa kait tyhjennettiin siellä käyneisiin "vierailijoihin."
Mikä lienee ollut anti loppupelissä?
- kihuille
Hyvä idea, pysykää proot pois kihuilta, meidän perhe jo kovasti odottaa kihuavajaisia.
- niin-läpinäkyvää
Proot on jotenkin outoja tyyppejä,entisiä "nousukkaita" jotka kuvittelivat jotain itsestään,kun oma elämä meni niinkuin meni nyt ollaan kateellisia ja katkeria niille joilla menee hyvin.
Proon tavoite on että kaikilla pitää mennä huonosti ja perseelleen.
- ettäsilleen
Valittaen todettava, että Kihurauhan julisti sivistystoimenjohtaja Jukka Lehtosaari.
- rauhallista
Loistava juttu! Kiitos että vaihtui muuhun!
- kihurauha
Ja paraniko...? Hups
- Kihuilua
Hyvä, ei kaiken jälkeen olis ollut sopivaa, että Rapo. On tullu täällä ilmi semmosia sähköposteja lähimmäisen mustamaalaamiseksi
- pöhköä
ei minustakaan. Lehtosaarikin, ehkä, no, jos ei parempaa löytynyt.
- ihmejoukkio
Proolaiset on mustamaalanneet Rapoa kaikin keinoin useamman vuoden ajan.
- YhdenTähden
Ihan syyttä varmaan sinun mielestä? Syytönhän hän, mitä nyt käyttää "arvostetun poliisin" järjestelmää kaverien suojeluun ja kirjoittaa näin korostaen. Ei hänelle ole riittänyt Pyhäjärven rajat, vaan viha ja kostonkiima yltää toisen paikkakunnan päättäjiin, jota on korostanut.
Luoja suokoon, että herra olisi itkusiveätuskissaan kuuleville vakuuttanut viattomuuttaan ja että vastaa aidoissa tunnontuskissaan kesälomakuukauden jälkeen salissa vuosien aikana lähteneistä sanoistaan.
Hän ansaitsee tulla tekojensa mukaan arvioiduksi ja myös kantamaan teoistaan vastuun ja sen jälkeen mies jättäytyköön kuntalaiseksi. - Eivaltakirjaa
Taas tämä Pro-provosointi. Kysyn:) Mistä kumpuaa tuo kamala
katkeruus ja kauna? Mielestäni tänne kirjoittaa yksi jos toinenkin, ilman
kenenkään luomaa mielipidettä. Rapon suojelu, eikö se ole turhaa,
totuus on tuotu laillisesti julki. Kirjeiden lähettäjä todettu tosiasia.
Itse uskon tuohon ja Heinolasta saa lisätietoa. Piste!
- Makasiinitori
Valitettavasti en ollut avajaisissa, mutta ohjelmassa on monta hyvää tapahtumaa, joita voi ja aion mennä seuraamaan. Hyvä, että näitä jaksetaan edelleen järjestää ja pitää edellleenkin. Keskity ohjelmiin ja käytä omaa ajatteluasi asioiden suhteen.
- ihmekummatus
Kuka olet joka kirjoitat kiimaa, siveyttä ym sanoja käyttäen? Mistä nämä sanat sinussa kertovat?
- Ällötyttää
Samaan sarjaan kuuluu myös se, joka usein kyselee "onko munaa".
- pröötproot
Hyvä proot pysyvät kaukana. On vähemmän ihmispaskaa pusikoissa
- Elellään
Jokainen saa osallistua sellaisiin tapahtumiin kuin haluaa. Jos on hyvä olla perheen kanssa kotona, mitä tuosta hötkyilemään.
Tietenkin, jos osallistumattomuus painaa raskaasti omaa mieltä, niin onhan sitä jossakin kevennettävä. Osallistuu tai ei, kunhan elää tyytyväisenä ja ystävällisenä ihmisenä, pääasia.
- 98689
Boikotointi on henkilökohtainen asia.
- hyvähomma
Paljon oli porukkaa kylällä, ihan hyvä kun jotkut jaksavat ja viitsivät tuollaisia tapahtumia järjestää, ei kaikkia tuttuja ja tutun tuttuja kerinnyt edes jututtaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722