Illalla on Skoda-kerhon kokous

Omat juomat mukaan kaikille ja hyvää mieltä. Siellä tanssataan ja pidetään hauskaa.

https://youtu.be/rNXKuwhhC1c?t=123
2552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

ŠKODA porukka se ripaskan taitaa.

Äänestä
  • Kaalinkanto päivän osalta ohi ja kaalikajakki parkkeerattu kaalikärryriviin. Sämpylä muotoillut lavetit saavat huilata, kun kuljettajat hauskuuttavat toisiaan.

    Äänestä

  • ikkuna-auki-tuuletukseen kirjoitti:

    Kaalinkanto päivän osalta ohi ja kaalikajakki parkkeerattu kaalikärryriviin. Sämpylä muotoillut lavetit saavat huilata, kun kuljettajat hauskuuttavat toisiaan.

    En ottaisi osaa noihin pippaloihin. Kansantanhua itäblokin tapaan.

    Äänestä

Jep, olen liikkeell Gigasella Skodalla !

Äänestä

Hintahtavaa sulohyppelöä koppalakeissa ja univormuissa! Vai niitä sellaisia miehimyksiä!

Äänestä

Kylläpä näyttää olevan hauskat bileet skoda-kerhossa.

Melkoista melskettä ja viihdyttävää ohjelmaa.
Näyttää tuo ripaska olevan yhä ykkösnumero.

Äänestä

Olen aavistellutkin tätä.
Ei se pelkkään skodan huulestavetoon jää.
Skodaveijarit bilettävät.

Äänestä

Ei takaisin kutsuja mutta juhlitaan ongelmien päälle.

Äänestä
  • Auuuu, että nauran! Huippu heitto!

    Äänestä

Hahhahhaa, kokousta pukkaa. Hahhaaahhaaa.

Äänestä

Ja sitten tulevat uusnatsit mersuillaan häiriköimään. Niitä vedetään turpaan, ja pidot paranevat.

Äänestä
  • Jaa, olipas skodamainen ilmoitus tuokin. Aina heikko-osaisessa asemassa suurilla höpinöillä. Skoda on sellainen itäblokin härpäke, jossa vasemmalle kääntyminen on ihanteellista, koska se johtaa harhaan.

    Äänestä

  • Hyvinpä näyttää juttu lentävän ja hauskaa olevan. Taitaa olla vähän pojilla vapputunnelmaakin railakkaasti nauraen.

    Äänestä

  • Hyvät naurut sai, kiitos tästä. Selvä skodamies se siellä otti persuuksiinsa lämmitykset. Hupaisa juttu. Selvä itäblokin kuskikokous.

    Äänestä

  • Itäblokkilaisen skodajorman show esiintyminen!

    Äänestä

Millä ABC asemalla skodat kokoontuvat?

Äänestä
  • "АБВ" siinä Viipurin liimaslummin huulilla

    Äänestä

  • Suomessakin siis kokoontuvat. Huvittavan näköisiä olivat.

    Äänestä

Skodistien kokoontuminen on tärkeä asia. Siellä voi vaihtaa viimehetken korjausvinkit ja uusimmat jöpötysjutut.

Äänestä

On se vaan tyhmän tuntusta porukkaa ilonpidossaankin.

Äänestä

Oliko paljonkin näitä TSI moottorilla varustettuja kaalilavetteja ?

Äänestä

Hauska juttu. Ei ihme että skodapalsta on suomen johtava keskustelupalsta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Simply-Clever kirjoitti:

Omat juomat mukaan kaikille ja hyvää mieltä. Siellä tanssataan ja pidetään hauskaa.

https://youtu.be/rNXKuwhhC1c?t=123

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu