Turku: Etsin huonetta kimppakämpästä /kämppistä

Turkuunelokuussa

Hei,

olen rauhallinen, tupakoimaton ja avarakatseinen 36-vuotias nainen. Opiskelen Turun AMK:n Bisnesakatemiassa Salossa ja teen freenlance-käännöstöitä kotoa käsin. Haluan vuokrata huoneen kimppakämpästä, jossa ei biletetä joka viikonloppu. Tai sitten voimme vuokrata yhdessä kaksion. Asunto rauhallisella paikalla keskustan alueella olisi ideaalinen, mutta muitakin alueita voin harkita, varsinkin jos on kyse luonnonläheisestä paikasta.

Näin kuvailee minua nykyinen naapuri/semikämppis: "Iloinen, auttava ja omaperäinen ja ennenkaikkea hyvä naapuri. Helppo jutella ja ei aiheutta mekkalaa tai juo, polta tai muutakaan mikä aiheuttaisi ongelmia. Kertakaikkisen mukava : 3"

Etsin asuntoa 1.8. alkaen. Vuokra max 350e.

Soita 050 5489 213

1

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SamuliN84

      Moi, joko olet löytänyt kämppiksen/kämpän? Olisi tarjolla huone 60-neliöisestä kaksiosta Hämeenkadulta Turusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe