Trio häihin NOKIALLE?

Morsu-16

Häitä juhlitaan vasta vuoden päästä, mutta nyt kun on juhlapaikka ja kirkko varattu, niin hakusessa olisi bändi. Kaivataan siis perinteistä tanssimusiikkia 2 settiä ja 1 setti sellaista menevämpää suomipoppia yms.

Kertokaa, kehukaa, suositelkaa. Google ei ollut ystävä tässä asiassa.

Kiitos!

4

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soulmost

      Moi!

      Soulmost esiintyy monilla eri kokoonpanoilla duosta koko bändiin asti, varastosta löytyy niin perinteisempiä tanssikappaleita, kuin suomipoppia, rokkia ja bilemusaa.

      Kannattaa tsekata www.facebook.com/soulmost! Ottakaa ihmeessä yhteyttä, jos vaikuttaa teille sopivalta. Parhaiten onnistuu Facebookin tai spostin kautta, [email protected]. Voin lähettää teille biisikirjastoa ja ääninäytteitä, jos kiinnostutte :)

      -Sonja

    • yölinnunpesä

      Mikähän bändi on vielä koossa vuoden päästä?

    • Räsis

      www.annailonatrio.suntuubi.com

    • Muusikko20

      www.silveradoband.webs.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe