Pidätkö sukunimesi

Kun menette naimisiin. Kuulin tällaista....
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Katotaan nyt ehkä pidän ehkä en....Pienet maistraattihäät tulossa

Äänestä
  • Onnea kuiteskin! Olet löytänyt vierellesi aarteen

    Äänestä

Yleensä suositellaan pitämään harvinaisempi sukunimi, ehkä siinä on ideaa.

Muistan lukeneeni

Äänestä

Miehen sukunimi tietenkin.

Äänestä

ai ollaanks me menossa naimisiin? ;)

Äänestä

Vaikeaa kuvitella, että vaihtaisin nimeäni jonkun miehen tähden. Ei ole vielä koskaan tullut sellaista yksilöä vastaan että sellaista olisin edes voinut vitsilläkään harkita. Naurattaa ihan ajatuskin :D) Ero siitä sitäpaitsi kuitenkin tulee nopeasti tai nopeammin, turhaa säätöä opetella nimikirjoituskin uusiksi.

Äänestä
  • Ja mahdooliset tulevat lapseni saavat myös minun sukunimeni. Tämän olen enemmän kuin päättänyt jo aikoja sitten lapsuudessa. Jännä nähdä kun joku miehenretku yrittää taistella vastaan tässä asiassa :D)

    Äänestä

  • Niin niin, jollei sitten olen joku von-alkuinen aatelisnimi kyseessä ;) Silloin vaihdan oitis! Ps. se yksi häntäheikki, varaton, päihteisiin ja teineihin mieltynyt von-henkilö ei käy! Sehän nyt on jo tullut selväksi kaikille? Hah :D

    Äänestä

  • pxpxp kirjoitti:

    Ja mahdooliset tulevat lapseni saavat myös minun sukunimeni. Tämän olen enemmän kuin päättänyt jo aikoja sitten lapsuudessa. Jännä nähdä kun joku miehenretku yrittää taistella vastaan tässä asiassa :D)

    Ole huoleti, ei kukaan mies halua sinunlaisen kanssa mitään lapsia.

    Äänestä

  • asiahoidossa kirjoitti:

    Ole huoleti, ei kukaan mies halua sinunlaisen kanssa mitään lapsia.

    Ajattelin muutenkin adoptoida. Synnytys pilaa perseen ;D

    Äänestä

  • Sillä olettamukselle tietenkin että en syyllisty vakaviin rikoksiin ennen sitä... :D

    Äänestä

En mene koskaan naimisiin.

Äänestä
  • Niin on totta että moni liitto päätyy eroon.

    Äänestä

Suattaapi olla että piän suattaapi olla etten ;) Sua nähä.

Äänestä

Sinun nimesi voisin ottaa. On kivempi kuin omani :)

Äänestä

Se olis sama kuin kadota maailmasta.. Jos vielä toisen kerran vaihtaisin ei kukaan enää ikinä löytäis mua jäljittämälläkään. Vaihdoin kun oli kivempi kuin omani. Enäö en vaihda enkä mene naimisiinkaan (koputtaa puuta).

Äänestä

Ei enää naimisiin. Pysyn ihan omillani, teen omia juttuja rakkaitten kanssa. Jos sattuu edes kunnollinen mies kohdalle pysyn ystävänä. Ystävät ovat ja pysyvät. Suhde kuviot eivät ole koskaan kohdallani toimineet, ehkä minussa on liikaa miehille. :)

Äänestä

En kyllä ole ajatellut naimisiinmenoa. Mutta sanon että aika näyttää sen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisellevaan kirjoitti:

Kun menette naimisiin. Kuulin tällaista....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu