Millaisen tyypin kanssa haluaisit seurustella? Millainen hän on ulkonäöltään, entä luonteeltaan?
Ihannetyyppi
14
284
Vastaukset
- LuonnonlapsiItsekin
Itse naisena haluaisin seurustella tavallisen, jalat maassa olevan, luonnonlapsen kanssa. Ehkä tykkään enemmän poikamaisesta naisesta, mutta eihän sitä koskaan tiedä, kuka vie jalat alta.
Rehellisyys ja suoruus on toivomuksena. Herkkä, osaa keskustella syvällisesti ja osaa olla myös hassu, huumorintajuinen. Sellaisen naisen, jonka kanssa on hyvä olla ja joka on luotettava.- Helsinginbat
Olikos ikätoiveita?
Ja asuinpaikkatoiveit.. - LuonnonlapsiItsekin
Ikätoivetta on aika hankalaa määritellä, se on niin paljon muista asioista kiinni. Olen keski-ikäinen itse, että jos nyt jotain ikätoivetta on laitettava, niin 30 ja sekään ei ole ehdoton. Asun länsirannikolla.
Minkä ikäinen itse olet ja mistäpäin? - Helsinginbat
Hyvä pointti, en itsekkään niin noita nummeroita kovasti kattele. Mun haitari lienee väljempi ton keski-iän suhteen, eli oon varhaiskeski-iässä. 60vuodesta alkanee keski-ikä.
Ja Helsingissä asustelen, reilussa tunnissa Turkuun ja 5 h ylemmäs. - LuonnonlapsiItsekin
No on mulla vielä vuosia tuohon sun keski-iän määritelmään 60 v. Oon 47 v ja Pohjanmaalta.
- Helsinginbat
Joskus oon sielläpäin parisenvuotta asustellutkin. Pohjolaaset on ihan mukavia.
Ootkos Helsingissä poikkeillu?
Oon sitten muutaman vuoden vanhempi. - LuonnonlapsiItsekin
Suhteellisen mukavaksi mä itteni luokittelen :D
Kyllä sielläpäin tulee kerran pari vuodessa käytyä. Yhtyeiden keikoilla on tullu käytyä ja joskus muuten vaan. - LuonnonlapsiItsekin
Laitoin muutaman rivin sun spostiin.
- dbdbdb
Taidan olla palstan ainoa mies, kun kirjoittajat ovat aina naisia. Haluaisin seurustella naisen kanssa, jonka kanssa on hyvä olla. Se on ainoa kriteerini. Kunhan kemiat kohtaa, kunnioitus ja luottamus pelaa sekä toisen kanssa on hyvä olla niin se on siinä-
- ihannetyyppipiipinki
Eikö kukaan nainen tai mies halusi seurustella peepingtommin kanssa , olen se joka mollaa kaikissa keskusteluissa homoja... plz pilluu ja munaa mä en petä kun molempia kun ollaan suhteessa mulla siitä kokemuksia yli yli kymminiä vuosia ja perästä haukaut teidät kaikki paskaksi ja siitäkin on kokemuksia ja postauksia täällä tuhanniasia sivuja ...
- peepingtommi
Tässä taas näemme Aapo Lapin tyylin osallistua keskusteluihin haukkumalla kahta ihmistä, jotka satunnaisesti tänne kirjoittavat ja osallistuvat asiallisesti keskusteluihin. Kyseisen herran lukuisilla nimimerkeillä kirjoittamissa teksteissä ei ole mitään muuta kuin haukkumista jatkuvalla syötöllä. Tänäänkin kirjoittanut n. 10 viestiä pelkkää sontaa tänne.
Kannattaa tarkistaa mitä sana mollata tarkoittaa. En ole mollannut, olen ottanut keskusteluun osaa ja kirjoittanut asiasta asiana. Toisin kuin sinä. Kukahan täällä hoitaakaan haukkumisen, ellet sinä? Puhut täyttä soopaa taas, voisitko jo sen lopettaa? Pakkomielteesi on havaittu jo. Kenet olen haukkunut paskaksi? Ketä olen pettänyt? En ketään. peepingtommi kirjoitti:
Tässä taas näemme Aapo Lapin tyylin osallistua keskusteluihin haukkumalla kahta ihmistä, jotka satunnaisesti tänne kirjoittavat ja osallistuvat asiallisesti keskusteluihin. Kyseisen herran lukuisilla nimimerkeillä kirjoittamissa teksteissä ei ole mitään muuta kuin haukkumista jatkuvalla syötöllä. Tänäänkin kirjoittanut n. 10 viestiä pelkkää sontaa tänne.
Kannattaa tarkistaa mitä sana mollata tarkoittaa. En ole mollannut, olen ottanut keskusteluun osaa ja kirjoittanut asiasta asiana. Toisin kuin sinä. Kukahan täällä hoitaakaan haukkumisen, ellet sinä? Puhut täyttä soopaa taas, voisitko jo sen lopettaa? Pakkomielteesi on havaittu jo. Kenet olen haukkunut paskaksi? Ketä olen pettänyt? En ketään.Missä minä vaiheessa oikein olen aikaisemmin osallistunut tähän keskusteluun muualla kuin sinun mielikuvituksessa ?
Ainakin tyylisi on sama kuin tällä rekisteröidyllä peepingtommi1:llä :D
- haaveekstaitaajäädä
Naisellisena naisena haluaisin itselleni myös naisellisen naisen. Viehätyn jostain syystä aina itseäni vanhemmista naisista.
Haluaisin sellaisen lämpimän, hellän, luotettavan ja rakastavan ihmisen, jonka syliin voisi vain käpertyä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847