Moikka oon 13w ja ajattelin ottaa kaks tyttörottaa ja en millään keksi nimiä niille :/ ehdotelkaa kaikenlaisia nimiä:)
rotalle nimiä
rotattt
5
99
Vastaukset
- itetykkään
Tinkerbell (bella)
Camilla (cami)
Diva
Paris
Zuma
Sit voit ottaa ihan jonkun ihmisen nimen ja alkaa taivuttamaan sitä.
Viivi, vivin, vivian, vivianna... :D- simbsalabim
Yks ja kaks hävis
- Rottaneiti
Mun mielestä nimet tulee vasta sitten kun rotat on sulla hetken ollut ja näät vähän minkälaisia persoonia ne on, sillon on helpompi antaa rottaa kuvaava nimi :)
- mangarotta
Ite meinaan ottaa omille tuleville rotille nimet lempimangasta.
- nääsville
Anneli ja Onneli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265