Ollaan kuin mitään ei olisi ollut. Vaikka tosiaan, mitään ei ole. Etäisiä, tuntemattomia. Hiljaa. Silti yhä ihmttelen, miksi jätit minut hiljaisuuteen? Hämmenyksen ja surun tunteita olen tuntenut jo kohta vuoden päivät.
Näinkö tämä sitten päättyy?
14
<50
Vastaukset
- JosSulle
merkitsee päivämäärä 11 jotain...mikään ei oo vielä lopullisesti mennyttä? Niin kohta vuosi takana.
- entunne
Ei merkitse mitään.
- Luulen
että olet jo löytänyt vastauksesi.
- luulinjotainolevan
Niin minäkin luulen...
- senminkätietääseontotta
luulinjotainolevan kirjoitti:
Niin minäkin luulen...
Minä tiedän enkä luule, mihin omat tunteeni perustuu. Siihen mitä on ollut ja sen muistan. Muistot ei häviä eikä ne ole luuloja.
- haamurakasulla
Eihän mikään alkanutkaan. Yksin olen ollut.
- voidaanjutella
Olisitko vielä halunnut jutella?
- kiitoshyvästi
Enn
- teitselväksi
teit selväksi etten sua voi saada. joudun vaihtamaan kohdetta sellaiseen jonka voin saada. olisit vastannut kyllä kun kysyin suoraan. vastasit ei ja nytkö kaduttaa?
- josmitääneiollut
Kannattaa rauhoittua. Jos ei alkua niin ei loppua - se simppeliä. Olkoon syy teillä mikä hyvänsä, mikään ei ratkea pähkäilemällä itsekseen. Ehkä kannattaa ottaa hiljaisuus sellaisena kun se tulee.
- luulenjotainolevan
Aina ei voi itse valita mitä elämässä tapahtuu. Juuri kun tuntui siltä, että oli löytänyt elämässä jotain todella tärkeää joutui jättämään sen taakseen. Sydäntä raastava vuosi on ollut juuri samanlaisia tunteita kokeneena ajatellen, että jos jotain kuitenkin oli. Vaikka aikaa on kulunut niin tunne on vain vahvistunut.
- minkäsSillemahtaa
Itselläni hyvin samanlainen tilanne. Sanoisin, että samat sanat.
- ihansamajuttu
Täällä on nyt ainakin kolme, joilla ollut samantapainen vuoden taakse liittyvä tapaus. Kukaan ei sano mitään omaansa, joten asia vain pyörii..
enkä minäkään enää sano mitään. Vuosi sitten käytin etunimiä ja kaikkea mahdollista tunnistetta, mutta vastinetta en saanut selkeästi.
Olin jo nukkumassa, kun tämä aloitus on tehty.. niin, minä olen nyt sitten neljäs samantapaisen asian tunnistava.
Aloittaja kuvaa, miten joku jätti hiljaisuuteen. Itse sanoin viimeisessä puhelussa vuosi ylikin sitten jotain.. sekunneiksi jatkunut hiljaisuus sai minut siihen käsitykseen, että ei olisi sitä vähääkään tarvinnut sanoa.
En odota ohjeita puberteeteilta tähän. Olkaa ihan hiljaa siellä finnivoiteidenne alla. - leukailija
Kuhan täsää nyt leukailen mutta niin taisi mennä. Leukailut on leukailtu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827