Miksi ei täällä tänään huudeta

lisälainatseis

Soinin perään?

Missä on huudot takinkäännöstä?

Mitenkäs nyt suu pannaan?

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitäpä sitä ihmistä kiusaamaan.
      Luulo-sairaitakaan äänestäjiä.
      Antakaamme hallitukselle rauha.
      Nauttia elämästään.
      Huuda sinä tuskasta, jos ymmärrät oikein tuntea.
      Mitä hiukan epäilen...
      Tavaritsh


      H.

    • Kettuja-ovat

      Kreikka oli suostuvainen korottamaan hotelli- ja ravintolapalveluiden veroja, silleenhän olisi saatu turistit maksumiehiksi

      Hyvä Timo!

      • Ihan normaalisti olen, Soini on konkari jo poliitikkona, eli nyt ei ole hänestä kyse vaan Kreikan taloustilanne on niin solmussa ettei mitään rajaa.
        Heillä vaihtui hallitus vasemmistolaiseksi, eli muutosvastainen politiikka jatkuu ja tilanne on nyt suorastaan räjähdysherkka tulisieluisen ja ylpeän kansan keskuudessa - eskaloituu jotenkin.
        He äänestivät tätä EKP.n ehdotusta vastaan, turhaan, nyt tilanne on vielä huonompi.
        Soinista voi tietysti sanoa, että hän joutuu soveltamaan puolueohjelmaa, hallitusohjelman mukaiseksi tai he lähtevät hallituksesta esim.


      • Politikoihin pätee sanonta, paiskoo kuin piru kerjäläistä...Onhan veli Venäjä luvannut pelastaa Kreikan,pyyteettömästikö ?


    • Jit7

      Soinin paluu 1,Stubb ja sipilä paskahousuja ,Jorgos nauraa tyhmiä eu päättäjiä ja pitää siestaa odotellen tukirahojen tuloa. suomi ei saa latiakaan takaisin 6 miljardia kankkulan kaivoon....

    • ö-Öö

      Heh

      Persutrolli kai puoluetoimistossa uudelleenkoulutettavana, eikä just nyt ehdi kirjoittelemaan, koska sille ei ole vielä kerrottu, mitä pitää kirjoittaa :D

      Toi kreikan hommeli on ihan solkkua tällä hetkellä. Miten se ohitetaan, sen näkee aikanaan, ennusteleminen turhaa, tämä on ennakkotapaus.

      Soinia arvostan politiikkona paljon, en kylläkään välttämättä ole kanssaan samaa mieltä kaikista asioista. Kundi nyt vaan sattuu olemaan meitin ulkoministeri, se ollut mukana laatimassa hallitusohjelmaa ja noudattaa hallituksen kantaa. Kundi siis ensisijaisesti ministeri, toissijaisesti perse, ei se voi alkaa mitään sooloileen ministerinpostilla, ehkä jotain sävyeroja tuoda ajamanaan paremmin esiin.

      Kyllä se persetrolli palaa vielä keuhkoamaan, kunhan avat uudet iskulauseet taotuksi jollain pajavasaralla sen päähän.

      =DW=

      • =DW=
        Kuuntelin juuri uutisista tilannetta. Suomi on kovasti kansainvälisten lehtien ja muun uutisoinnin keskiössä, aiheesta. Syy Soinin ulkoministerin rooli hallituksessa ja hänen puolueensa eurooppa vastaisuus. Eli Suomi on pahiksen roolissa tekemässä likaisen työn myös muutamien muiden maiden puolesta.
        Jää nähtäväksi tuleeko Kreikkaan uudet vaalit, auttaako sekään, tilanne on todella vaikea.
        Meillä on myös selkeä kriisi hallituksen sisällä, Soini voi päästä jälleen hallitusvastuusta, kun sanoutuu irti hallitusohjelmasta ja PS lähtee hallituksesta. Saa nähdä kuinka pitkälle hän on valmis menemään.


    • näin-tulee-käymään

      Totuus ja lopputulos tulee olemaan,
      kreikka ulos yhteisvalutasta,
      kreikka ei ei ei haluakkaa olla rehellinen eu maita kohtaan,
      se on ikuisesti tottunu turvautumaan kieroon huijauksella toimeen tulemaan,
      nyt kreikka onki hämmästyny,
      kun huijaus jutut ei menekää enää euroaitten johtajiin täydestä,
      suurin osa maista on nyt sitä mieltä
      kreikka ulos euro-valuutasta,
      eu jäsen saa olla tulevaisuudessa mutta yhteisvaluttaa ei anneta,
      suomen osa nyt näissä kokouksissa on johtajan eli asian vetäjän osa, jonka taakse kaikki euromaat jää ikäänkuin vahingossa olemaan samaa mieltä, koska moni ei uskalla olla se johtajamaa joka sanoo missä nyt kaappi seisoo, se maa on nyt suomi,
      näin on hyvä, näin pitää ollakki,
      kaikki tulevat nyt huomamaan että vain rehelliselle pohjalle voidaa yhteisvaluttaa kehittää,
      kun kreikka saadaan ulos eurosta, niin koko eu maitten talous alkaa kohentua, ja eusta tulee vielä mahtava maanosa eurooppaan,
      kaikki tämä saadaan vain vilpittömyydellä rehellisyydellä ja kovalla työllä,,,

    • köyhiltä

      Jo sovittu, että Kreikka saa rahat. Soinin palsa pyörii, kuin hyrrä, kokoomuksen apupojan. Johan ehti ryöstää Suomenköyhät! Aseostot tärkeitä, vaikka vanhuksia kupsahtelee jo leipäjonoissa!

      • Suomiareena, Ety ym. peittyy pelkkään Kreikkaan..Venäjä on luvannut auttaa, joskus pitäis antaa mahdollisuus vasemmisto enemmistölle..Toinen maailmansota on osoittanut Romanialle,Ballttialle,Puola,Unkari,Itäsaksa ym.mitä Apu tarkoittaa..


    • Huudellaan-syksyllä

      Kukapa nyt kesällä alkaa huutelemaan kun Soinikin on paitahihasillaan ilman takkia. Minäkin istun t-paidan hihat nurinpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6062
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      339
      5387
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2717
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2625
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      87
      1912
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1707
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1591
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1553
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1474
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1423
    Aihe