Moi meille tuli tasan viikko sitten chilla. Se oli tosi arka alussa mutta kun pidin kättäni häkissä niin kyllä se tuli haistelemaan ja nyt viikossa on tullut kävelemään kättä pitkin. Mutta se on vielä tosi arka. Ja mua pelottaa että se jää sellaseks. Vaikka oon lukenu netistä että siihen voi mennä vuosi että luottamus tulee jne... Miten te olette kesyttääneet chilloja?
Ja mitä virikkeitä teillä on häkissä? Toivon että vastaisitte.
KIITOS JO ETUKÄTEEN♥
chillan kesytys
nninja
0
94
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe262936- 282594
- 732439
- 182211
- 512152
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111583- 171495